Ogromne meduzy wpłynęły do Zatoki Piotra Wielkiego koło Władywostoku

Kategorie: 

Mieszkańcy okoli Władywostoku mogą ostatnio podziwiać ogromne meduzy, i choć wzbudzają one strach, nie stanowią zagrożenia dla ludzi, pisze RIA VladNews.

 

 

 Wraz z nadejściem ciepła duże meduzy, pochodzące z Morza Japońskiego, wpływają do Zatoki Piotra Wielkiego. Najwięcej spotkać można ich w Zatoce Amurskiej, stanowiącej północno –zachodnią część Zatoki Piotra Wielkiego.

 Ze względu na zmniejszoną aktywność prądy morskie niosą meduzy w zamknięte akweny koło Władywostoku. Po drodze osiągają one od 1 do 1,5 metra długości ciała. W zatokach stworzenia te gromadzą się, a następnie rozmnażają i umierają.

 

Źródło: http://vladnews.ru

 


Meduzy Rhopilema Asamushi żywią się planktonem i związkami organicznymi rozpuszczonymi w wodzie. Do 1938 roku w pobliżu Władywostoku wyławiano je w dużych ilościach. Połowy reaktywowano z początkiem lat dziewięćdziesiątych. Zwierzęta te łapane są w sieci latem i jesienią, kiedy osiągają maksymalną wielkość i ważą około 10 kilogramów.

 Prawie cały połów eksportowany jest do Chin, gdzie meduzy te uchodzą za przysmak. Zawierają one dużo przyswajalnego białka i sole mineralne. W kuchni wykorzystywany jest jedynie „parasol”, który tnie się na kawałki, gotuje i smaży w zależności od rodzaju przygotowywanych posiłków.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image