Odpady chemiczne doprowadziły do powstania nowych potworów

Kategorie: 

Zanieczyszczenia chemiczne i degradacja ekosystemu już zaczęły przynosić owoce. Biolog z Stanów Zjednoczonych zajmuje się badaniem tego zagadnienia od dziesięciu lat.

 

 

 Amerykański biolog i artysta Brandon Ballengee używa zdeformowanych płazów, gadów i ryb, występujących w dzikiej przyrodzie, aby zobrazować degradacje, które poczynił człowiek.

 

 Konkretnie celem jest pokazanie szkód, jakie w przyrodzie wyrządzają chemikalia. Ballengee przeprowadził badania, w których studiował przypadki zmniejszenia się lub zwiększenia kończyn u płazów. Mutacje u tych zwierząt, zdaniem biologa, zostały spowodowane przez odpady chemiczne szkodliwe dla złożonych ekosystemów. Przez to wszystko na przykład żaby są bardziej podatne na działanie pasożytów.

 

 Ballengee stworzył ciekawy projekt, bo połączył badania naukowe z talentem artystycznym.

 

 „Naruszenia te mogą być spowodowane urazem lub infekcją pasożytniczą. Żaby zaczynają cierpieć w fazie bycia kijanką” – powiedział autor dziennikowi Metro. „Drapieżniki i pasożyty są naturalnymi wrogami, ale pogorszenie stanu środowiska wydaje się nasilać to zjawisko".

 

 Próbki do projektu Ballengee zbierał przez 10 lat. Aby znaleźć zdeformowane płazy, odwiedził wiele terenów podmokłych i bagien na całym świecie, w tym głównie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Każda znaleziona żaba została chemicznie oczyszczona i pomalowana na inny kolor, aby stworzyć dzieło sztuki. Uzyskany obraz pomaga zrozumieć naturę deformacji.

 

 Pasożyty żerują na młodych kijankach i wpływają na rozwój ich kończyn.

 

 Biolog jest przekonany, że zanieczyszczenia chemiczne są główną przyczyną nadmiernych deformacji płazów. Według niego, zanieczyszczenia i zwiększona liczba zakażeń doprowadziły do naruszenia układu odpornościowego, dzięki czemu żaby są bardziej podatne na działanie pasożytów.

 

 Ballengee ma nadzieję otworzyć oczy świata na problemy środowiska naturalnego w odniesieniu do całej ludzkości.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image