Nurek obronił się przed atakującym go rekinem – ludojadem

Kategorie: 

Człowiek, który zdecydował się na kąpiel w bliskiej odległości od wybrzeża Florydy, miał szczęście przeżyć spotkanie z jednym z najbardziej niebezpiecznych drapieżników w oceanie – z żarłaczem białym. Nurek wyszedł z tej podwodnej konfrontacji bez szwanku.

 

 

 Jimmy Roseman z West Melbourne na Florydzie nurkował na głębokości 27 metrów w pobliżu Vero Beach. Mężczyzna przeżył, bo miał przy sobie harpun. Film nakręcił kamerą, umieszczoną nad głową przy kombinezonie.

 

 Roseman relacjonuj, że kiedy pierwszy raz ujrzał rekina, był on w bezpiecznej odległości, ale drapieżnik zaczął pływać w kółko i krąg się zacieśniał. Ostatecznie żarłacz zbliżył się tak blisko Amerykanina, że ten musiał użyć swojej broni. Oszołomiony rekin oberwał w okolicach głowy i oddalił się od niedoszłej ofiary.

 

 Apogeum napięcia wystąpiło, gdy czterometrowy rekin prawie musnął płetwą nurka. Cała sytuacja trwała około dwóch minut. Człowiek nie popadł w panikę i pewnie dlatego ocalił życie.

 

 Żarłacz biały zazwyczaj żyje w wodach zimnych i umiarkowanych, chociaż nierzadko rejestrowane są przypadki długotrwałej obecności tych drapieżników w wodach tropikalnych. Badania pokazują, że migracja żarłaczy białych na wybrzeżu Florydy jest sezonowa i wiąże się ze zmianami temperatury wody, występowaniem pokarmu i innymi czynnikami.

 

 

 

Źródło: http://www.wptv.com


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image