Nowa ekspozycja na 150 – lecie Muzeum Przyrody w Tallinie

Kategorie: 

Metropolitalne Muzeum Przyrody obchodzi 150 – lecie. Rocznica zbiegła się z otwarciem nowej wystawy o nazwie „Tempo i rytmy”, poświęconej dźwiękowi ruchowi przyrody żywej i nieożywionej.

 

 

 

Mówiąc o historii muzeum, trzeba wspomnieć Towarzystwo Literatury Estońskiej, którego zadaniem było stworzenie niegdyś uniwersalnego muzeum. Chodziło o to, aby dostarczyć informacji na temat kultury, historii i charakteru Estonii.

 

 

Muzeum działa od 1864 roku w budynku św. Kannuta, stając się swego rodzaju centrum kultury w czasie. Organizowano tam wystawy i wykłady, które cieszyły się uznaniem w kraju i za granicą.

 

 

W latach wojny muzeum ucierpiała z powodu bombardowania i eksponaty związane z przyrodą zostały zniszczone. Odtworzono je w 1964 roku.

 

 

Muzeum Przyrody, co najmniej cztery razy w roku, przygotowuje nowe, ciekawe wystawy, którym towarzyszy wiele imprez, w tym wykłady. Od 2 października do 01 marca 2015 roku można podziwiać nową interaktywną wystawę pn. „Tempo i rytm”.

 

 

Co warto tam zobaczyć lub przeżyć? Można udać się w długi spacer po lesie w „przyspieszonym tempie”, aby usłyszeć głosy zwierząt. W małym pomieszczeniu  posłuchamy bicia różnych serc itd. Rytmy to tylko niewielka część tego, co jest przedstawione na wystawie. Program wystawy dostępny jest na stronie internetowej Muzeum. Ekspozycja przyciąga wielu zwiedzających. Zorganizowane grupy muszę się na nią zapisywać z dużym wyprzedzeniem.

 

 

Strona muzeum: http://www.loodusmuuseum.ee

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image