Niemieccy hodowcy królików potępili papieża Franciszka

Kategorie: 

Związek Niemieckich Hodowców Królików obraził się na papieża Franciszka, który w swoim wystąpieniu dotyczącym płodności, zasugerował skłonności do nadmiernej prokreacji futrzaków. Członek związku powiedział, że papież nie tylko niepotrzebnie porównał ludzi z królikami, ale zwrócili również uwagę, że powszechne przekonanie o nadmiernej chęci uprawiania miłości przez króliki jest faktycznie mitem.

 

 Erwin Leovski, prezes stowarzyszenia, wytknął papieżowi, że wyrażenie „mnożyć się jak króliki”, stosowane w odniesieniu do ludzi, było dość nieodpowiedne, pisze The Local.

 „On musi poważnie się zastanowić, wybierając podobne wyrażenia i pozwolić ludziom na stosowanie antykoncepcji" - wyraził opinię Leovski, dodając, że papież „palnął głupstwo”, ponieważ nie wszystkie króliki przejawiają nadmierną aktywność seksualną. Niemiec przyznał jednak, że większość tych zwierząt ma dobrze uregulowany cykl reprodukcyjny.

 

 


Oburzenie spowodowało oświadczenie Franciszka, które wydał w drodze do domu, wracając z pielgrzymki na Filipinach (Kościół w tym kraju ma dość silną pozycję; około 80% ludności Filipin deklaruje przynależność do Kościoła Katolickiego).

 Ze słów Franciszka wynika, że wezwanie biblijne: „Bądźcie płodni i rozmnażajcie się" nie należy traktować zbyt dosłownie. Wyjaśnił, że w czasie podróży na Filipiny spotkał porzucone dzieci, których rodzice nie są w stanie sprawować opieki nad potomstwem z powodu braku funduszy.

 Papież wyjaśnił, że Kościół nie naucza, że prawdziwi chrześcijanie powinni „mieć dzieci jedno po drugim. Niektórzy uważają, że aby być dobrymi katolikami, powinni przepraszam za wyrażenie, mnożyć się jak króliki" - powiedział papież, zauważając, że „bycie rodzicem - to znaczy być odpowiedzialnym" i „Bóg uczynił nas zdolnymi do ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny".

 Franciszek powołał się także na opinię ekspertów, którzy twierdzą, że optymalna liczba dzieci w rodzinie to nie więcej niż trzy. Opowiedział się również przeciwko antykoncepcji mówiąc, że prokreacja odnosi się do „sakramentu małżeństwa”.

 Później, wyjaśniając swoje słowa, powiedział, że nie chciał obrazić rodzin wielodzietnych, wskazując, że „przyczyną ubóstwa nie jest duża liczba dzieci lecz niesprawiedliwość społeczna”. W ubiegłym roku, na Filipinach uchwalono ustawę o planowaniu rodziny, która przewiduje bezpłatną dystrybucję środków antykoncepcyjnych dla ludności. Zwolennicy tego prawa twierdzą, że jego przyjęcie doprowadzi do zmniejszenia wzrostu populacji i zmniejszenia ubóstwa. Przeciwko nowym regulacjom opowiadają się przywódcy religijni.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image