Nawadnianie przestrzeni zielonych - wybór i kupno odpowiedniego zraszacza

Kategorie: 

Zraszacz ogrodowy to sprzęt służący do podlewania roślin za pomocą strumienia rozproszonego. Dzięki ukierunkowaniu go w odpowiednią stronę mamy możliwość nawadniania roślin w nawet najbardziej ukrytych zakamarkach ogrodu. Zraszacze bardzo często używane są do podlewania trawników również na dużych przestrzeniach takich jak: boiska piłkarskie, pola golfowe czy trawniki miejskie. Przed kupnem zraszacza warto zastanowić się jakie są nasze potrzeby i który model będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

 

 Rodzaje zraszaczy

 Wśród zraszaczy wyróżnia się zraszacze ręczne, statyczne i rotacyjne. Pierwszy z wymienionych to zraszacz montowany do węża ogrodowego. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju końcówki służące do rozpraszania strumienia wody wypływającego z węża. Dzięki nim dotrzemy w każdy zakamarek naszego ogrodu oraz odpowiednio nawodnimy trawnik.

 Wśród zraszaczy montowanych do węża można znaleźć także przenośne zraszacze statyczne. Najczęściej są to listwy zraszające, które możemy dowolnie przestawiać w różne miejsca ogrodu. Tego typu metody wymagają naszego zaangażowania w proces nawadniania. Musimy samodzielnie odkręcić zawór z wodą, ustalić strumień zraszania, podlać rośliny, a po zakończonych pracach wyłączyć dopływ wody. Powoduje to, że cały czas jesteśmy zaangażowani w podlewania. Chcąc zaoszczędzić czas warto zastanowić się nad zainstalowaniem automatycznych systemów zraszających. Wśród których wyróżniamy zraszacze statyczne, które są dość tanie i jednocześnie proste w budowie. Niestety mają one ograniczony zasięg. Powoduje to że, aby podlać cały teren musimy zainstalować odpowiednią ich liczbę, co zwiększa koszty.

 Drugim rozwiązaniem jest instalacja zraszaczy rotacyjnych. Są one nieco droższe od statycznych zraszaczy, ale przy dobrym projekcie i zaplanowaniu sytemu zraszania może okazać się, że będą oszczędniejsze. Wynika to chociażby ze zmniejszonej ilości zużytej wody. Wpływają na to różnice w dyszach zraszaczy. Ich statyczne odpowiedniki posiadają tzw. dysze zraszające, które mają większe zapotrzebowanie na wodę niż zraszacze rotacyjne. Linie kroplujące zaś to odpowiedź na potrzebę regularnego podlewania.

 Zatem przed podjęciem decyzji i kupnem instalacji zraszającej warto zasięgnąć porady specjalistów, którzy dopasują typ zraszania do terenu na jakim będzie zamontowany. Z tego rodzaju usług można skorzystać za pośrednictwem warszawskiej firmy Tanake. W jej ofercie znajdziemy również rożnego rodzaju sprzęt służący do nawadniania terenów zielonych.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image