Naukowcy stworzyli świecące prosięta

Kategorie: 

W przeddzień katolickiego Bożego Narodzenia grupa naukowców w Chinach stworzyła dziesięć prosiąt, które świecą na zielono. W swojej pracy naukowcy wykorzystali technikę, opracowaną na Uniwersytecie Hawajskim w Manoa.

 

 

 Grupa naukowców z Akademii Rolniczej w południowych Chinach, osiągnęła tak niezwykły efekt poprzez wprowadzenie do zarodków świni białka fluorescencyjnego, wyizolowanego z DNA meduzy. To przez te manipulacje świnie świecą na zielono.

 

 Sama technika została wykorzystana na początku tego roku w Turcji do stworzenia pierwszego na świecie świecącego w ciemności królika. Tureccy naukowcy pracują teraz nad stworzeniem świecących owiec. Wcześniej sztuki tej udało się dokonać badaczom w Urugwaju. Należy sobie zadać pytanie, po co oni to robią? Przecież na pewno nie chodzi o tworzenie sezonowych dekoracji.

 

 Celem badania było znalezienie skutecznego i taniego sposobu dodawania niezbędnych genów do organizmu człowieka. Przyjmuje się, że wprowadzenie specyficznych genów może pomóc w leczeniu wielu zaburzeń genetycznych.

 

 Dr Stefan Moisyadi, biolog z University of Hawaii w Manoa, mówi, że z tej metody mogą skorzystać osoby, które cierpią na rzadką chorobę tj. hemofilia.

 

 „Możemy podać osobie enzymy odpowiedzialne za krzepnięcie krwi, a pobrane od zwierząt. Nie trzeba budować za miliony dolarów zakładów, w których mogłyby być one wytwarzane.  Użyliśmy zielonej poświaty, aby pokazać, że ta metoda działa” – powiedział Moisuadi.

 

 


Według komunikatu prasowego wydanego przez Moisuadi, zielone świnie nie cierpią z powodu wprowadzenia białka fluorescencyjnego i zgodnie z oczekiwaniami, nie będzie ono miało wpływu na czas trwania ich życia. Naukowcy nagrali film, na którym widać, jak świnie świecą po zgaszeniu światłą, pisze The Huffington Post.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image