Naukowcy odkryli nowy gatunek żab w samym sercu Nowego Jorku

Kategorie: 

Naukowcy z Rutgers University odkryli nowy gatunek żaby. Warto zauważyć, że płazy znaleziono w samym sercu najbardziej zaludnionego miasta w Stanach Zjednoczonych - w Nowym Jorku.

 

 

 Najbardziej zaludnione miasto w Stanach Zjednoczonych okazało się być domem dla nowego gatunku żab. Jak donosi Discovery, naukowcy z Rutgers University odkryli nieznanego nauce płaza w samym sercu Nowego Jorku.

 Odkrycie zostało dokonane przez zespół naukowców kierowanym przez Jeremiego Feinberga, którego zainteresowały dziwne odgłosy, które wydawały żaby ze wzorem leopardowym na skórze.

 Według Jeremiego Feinberga, płaz wydawał krótkie, sporadyczne dźwięki, które różnią się od rechotu żab lokalnych gatunków. Ich głos brzmi, jak chrapanie lub gardłowy śmiech.

 „Usłyszałem krótkie, powtarzające się krakanie sześć lat temu i zadałem sobie pytanie:  co to do cholery jest? "- mówi Feinberg. „Odkrycie nowego gatunku żab w Nowym Jorku jest naprawdę niezwykłym wydarzeniem wieńczącym sześcioletnie badania naukowe".

 Aby udowodnić, że wykryty w Nowym Jorku gatunek płazów jest jedyny w swoim rodzaju, naukowcy wykorzystali bioakustyczne analizy i analizy DNA. Według danych opublikowanych w czasopiśmie naukowym PLoS ONE, nowy gatunek został nazwany przez naukowców Rana kauffeldi.

 Naukowcy podejrzewają, że Nowy Jork nie jest jedynym miejscem, gdzie mieszkają przedstawiciele nowego gatunku. Naukowcy uważają, że te żaby mieszkają w nadmorskich nizinach, rozciągających się od stanu Connecticut do północno - wschodniej części Północnej Karoliny.

 Naukowcy z Rutgers University zauważyli: najbardziej zaskakujące jest to, że nikt nie zauważył płazów, które występują w samym sercu Nowego Jorku. Najwyraźniej zawsze spieszący się obywatele, nie zwracali uwagi na zwierzę ze względu na ich ubarwienia - skóra żaby idealnie je kamufluje.

 „Ta historia przekonująco obrazuje synergiczny efekt połączenia tradycyjnych metod badań terenowych i nowoczesnych technologii molekularnych i bioakustycznych" - stwierdził Jeremy Feinberg.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image