Naukowcy odkryli, dlaczego istnieją różnice w wielkości narządów płciowych człowieka i małpy

Kategorie: 

Naukowcy odkryli, dlaczego istnieją różnice w wielkości narządów płciowych człowieka i małpy. Tych, którzy są zaniepokojeni rozmiarem swojego penisa, australijski biolog Darren Cournota z Uniwersytetu w Nowej Południowej Walii pociesza, że nie ważne jak małym wydaje się penis mężczyzny, bo i tak narząd człowieka wiedzie prym w biologicznym świecie nad innymi.

 

 

 Biolog, zajmujący się zagadnieniami związanymi z ewolucją, porównał wielkości narządów płciowych człowieka z organami płciowymi goryli i małp, aby dowiedzieć się, dlaczego istnieją takie rozbieżności między gatunkami.

 Naukowiec stwierdza, że penis mężczyzny prawdopodobnie rozrósł się do tak dużej wielkości, aby być bardziej widocznym dla potencjalnych partnerek. Ponadto, może to być powiązane również z pionową pozycją ciała. Przy czym goryle mają małe penisy i jądra, a szympansy średnie, ale za to duże jądra. Dla porównania, człowiek przy najdłuższym penisie pochwalić się może średniej wielkości jądrami.

 Według Darren Cournot, wielkości narządów u naczelnych spowodowane są konkurencją, aby przyciągać samice. Szympansy mają duże jądra, które rzekomo produkują więcej nasienia. Naukowiec dodaje, że różnice się na tym nie kończą. Penis szympansa ma kolce keratynowe, przeznaczone do urażania samic podczas krycia, aby powstrzymać je tymczasowo od współżycia z innymi samcami.

 W trakcie badań prowadzonych w 2011 roku przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii, znaleziono dowody na to, że starożytni ludzie też kiedyś mieli kolce na swoich penisach, ale w końcu w wyniku ewolucji stały się one gładkie.

 Naukowcy odkryli mechanizm molekularny, który może wyjaśnić, dlaczego straciliśmy część niekodującego DNA, odpowiedzialnego za „włączenie” pewnych genów, które są aktywne u zwierząt. Chodzi o „stracony" w trakcie ewolucji gen, odpowiedzialny za tworzenie specjalnych kolców, którymi pokryte są penisy niektórych ssaków. Według naukowców, brak kolców na penisie człowieka można wyjaśnić przez funkcjonowanie monogamicznych związków, niezbędnych współcześnie do wychowania potomstwa.

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image