Ludzie w Southampton oszaleli z powodu hałaśliwej ryby

Kategorie: 

Mieszkańców nadbrzeża portowego miasta Southampton w hrabstwie Hampshire od kilku miesięcy budzi zazwyczaj w nocy tajemniczy szum. Urzędnicy miejscy zdziwieni wzruszają ramionami, a naukowcy za zamieszanie obwiniają ryby.

 

 Według BBC kilka miesięcy temu ludzie w Southampton po raz pierwszy usłyszeli dziwny, pulsujący szum, który pozbawił ich snu i odpoczynku. Niektórzy zaniepokojeni Brytyjczycy poszli nawet do lekarza, aby wyeliminować hałas. Badania wykazywały jednak, że zdrowie fizyczne i psychiczne obywateli jest w porządku. Mieszkańcy zaczęli więc pisać skargi kierowane do przedstawicieli Rady Miejskiej.

 

 „Kiedy pierwszy raz usłyszałam ten ryk od razu myślałam, że zwariowałam” - mówi Linda Zammit. „Teraz dziwne dźwięki powtarzają się co noc, jeśli nie ma wiatru lub deszczu. Albo budzą w nocy, albo nie dają spać”. Maria Dennett  mieszka w innej części miasta: „słyszeliśmy pulsujące dźwięki. Początkowo myślałam, że to pralka lub zmywarka u sąsiadów. Teraz już wiem, że to nie sąsiedzi”.

 

 Urzędnicy potwierdzili, że otrzymali od niezadowolonych Brytyjczyków ponad 30 skarg, ale nie byli w stanie określić źródła głośnych dźwięków. Zwrócili się o pomoc do naukowców ze Scottish Association of Marine Science (Szkockie Stowarzyszenie Nauk o Morzu ), którzy oskarżyli rybę Porichthys notatus – wyglądem przypominającą przerośniętą kijankę.

 

 

„Te stworzenia prowadzą nocny tryb życia i mogą szumieć przez dwie godziny w celu przyciągnięcia uwagi samic. Odstraszają też w ten sposób potencjalnych rywali.  Niestety, ich dźwięk jest tak głośny, że słychać go nawet w domach” - powiedział dr Ben Wilson.

 

 

Jednak urzędnicy nie przyjmują tego wyjaśnienia i wierzą, że źródłem dźwięku może być „coś innego”. Było kilka założeń, a w tym: hałas pochodzący z zakładu, ze statku towarowego lub z samolotu. Bierze się też pod uwagę rybę.  Nad miasto wysłany zostanie dron, który będzie monitorował sytuację.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image