Kurtka turysty odwiedzającego zoo zabiła niedźwiedzia polarnego

Kategorie: 

Nieostrożność gości zoo Wilhelma w niemieckim Stuttgarcie, doprowadziła do śmierci dwudziestopięcioletniego  niedźwiedzia polarnego o imieniu Anton, podaje Sttugarter – Zaitung.de.

 

 

 Zdaniem strażników, z niedźwiedziem działo się cos niepokojącego, ale nikt nie wiedział co. Pierwszym objawem było to, że przestał jeść, a potem zaczął kaszleć i wypluwać kawałki tkaniny. Lekarze weterynarii natychmiast zaaplikowali lek, wywołujący wymioty. Z jego pomocą zwierzę miało pozbyć się resztek kurtki i innych przedmiotów, ale nie udało się go uratować.

 

 Autopsja wykazała, że niedźwiedź doznał ciężkich obrażeń wewnętrznych na skute spożycia odzienia nieroztropnego turysty, zwiedzającego ogród zoologiczny. Sfrustrowani pracownicy zoo, poinformowali o śmierci dwudziestopięcioletniego zwierzaka. Są przekonani, że gdyby nie bezmyślny incydent, niedźwiedź mógłby pożyć jeszcze co najmniej od 10 do 15 lat.

 

 Dozorca Andreas Woessner próbował ratować konające zwierzę. Nie rozumie, czemu Anton połknął niejadalna kurtkę. Prawdopodobnie było w niej coś bardzo smacznego.

 

 Pracownicy zoo podkreślają, że rzeczy osobiste turystów zaczęły być poważnym problemem. W ciągu ostatnich 20 lat w wolierze niedźwiedzia wylądowało 200 butów dziecięcych, 50 lalek, niezliczone kapelusze, kamery, telefony, a także okulary.

 

 Wcześniej w tym samym zoo padł hipopotam Egon, który połknął piłkę tenisową, a także słoń Charlie, który zjadł pluszowego misia. Tragedii można byłoby uniknąć, gdyby zwiedzający informowali personel ogrodów zoologicznych, że jakiś przedmiot wpadł im do klatki.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image