Na Krymie przygotowują się do inwazji wilków

Kategorie: 

Przyrodnicy na Krymie podjęli inicjatywę ustanowienia limitów odstrzału wilków w związku z domniemanym pojawienie tych zwierząt w krymskich rezerwatach.

 

 

 Według służby prasowej Państwowego Komitetu Leśnictwa i Łowiectwa na Krymie, wilki były tępione na półwyspie w 1922 roku. Ostatni wilk zginął wówczas na wschodnich - zboczach Chater - Daga. O niedawna jednak rejestruje się obecność tych zwierząt w różnych regionach na Krymie. Drapieżniki migrują na półwysep z innych części Rosji, podaje Nowosti Kryma.

 Pierwsze potwierdzone sygnały o pojawieniu się wilków pojawiły się w czerwcu br. Jeden z leśniczych usłyszał wycie wilka w zalesionej okolicy Bakczysaraju. Przypuszczano początkowo, że może to być hybryda wilka i psa. Po tym wydarzeniu odnotowano jednak 14 przypadków ewentualnej obecności wilków w rezerwacie.

 Na początku ubiegłego roku ekolodzy zaproponowali zakaz eksterminacji wilków na Krymie. Oskarżyli leśników o nieszczere zamiary i wspieranie kłusownictwa, które jest bardzo dochodowe.

 W kwietniu 2012 roku we wsi Pjatichatka i Kurgannoje miał miejsce atak wilka na ludzi. Ucierpiały cztery osoby. Okazało się, że atakujący osobnik był zakażony wścieklizną.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image