Króliki sterroryzowały szkocką wyspę Canna

Kategorie: 

Mieszkańcy maleńkiej szkockiej wyspy Canna zmuszeni są do masowej eksterminacji królików. 16 tys. tych zwierząt dosłownie zawładnęło wyspą, utrudniając życie 12 wyspiarzom, informuje The Times.

  

 


Cierpliwość mieszkańców Canna zakończyła się, gdy kopanie króliczych nor spowodowało osuwisko i zablokowanie na trzy dni jedynej drogi na wyspie. Z lądu sprowadzono koparkę, która przerzuciła sto ton ziemi i żwiru, aby udrożnić przeprawę.

„Króliki po prostu zjadły wyspę”- powiedział Winny MacKinnon mieszkaniec Canna. „Zwierzęta niszczą ogrody, grobowce na cmentarzach i stanowiska archeologiczne”.

Problem królików na wyspie Canna pojawił się niemal natychmiast, jak tylko wybito tam szczury. Na walkę z gryzoniami przeznaczono 600 tys. funtów szterlingów. Operacja przebiegła pomyślnie, a ostatni szczur został zabity w 2006 roku. 

Jednak po tym wszystkim pojawił się nowy problem - szybko rosnąca populacja królików. Narodowa Fundacja na rzecz Szkocji, która jest właścicielem wyspy, postanowiła podjąć działania w celu ograniczenia populacji tych zwierząt. Wybrano najbardziej humanitarny sposób – króliki będą trute gazem.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image