Krewetki wyczyściły zęby nurka

Kategorie: 

Na filmie uchwycono moment, jak krewetki szczotkują zęby nastoletniego nurka. Morskie zwierzątka usuwają pasożyty, które czają się rzekomo w jamie ustnej, donosi DailyMail.

 

 Trzynastoletni Russell Laman nurkował wspólnie z ojcem na Bali w Indonezji. Chłopak najpierw pływał podpatrując i podziwiając ryby, a następnie, kiedy otworzył usta pod wodą, weszły do nich krewetki. Skorupiaki zaczęły czyścic zęby z resztek jedzenia i pasożytów. Całe zdarzenie ojciec nakręcił kamerą.

 

 Russell Laman z Lexington w stanie Massachusetts powiedział: „Wydawało mi się trochę, że jestem u dentysty, który wyciąga mi zalegające reszki jedzenia spomiędzy zębów. Było to dziwne uczucie, ale ogólnie mi się podobało. To naprawdę zdumiewające, te małe krewetki natychmiast rozpoznały ludzkie usta i zaczęły szukać resztek jedzenia”.

 Nastolatek podpatrzył wcześniej, jak krewetki czyszczą otwory gębowe ryb. Ojciec i syn wynaleźli nowy sposób czyszczenia zębów i zachęcają nurków, aby korzystać z usług krewetek. Mężczyźni są doświadczonymi pływakami. Razem nurkują od siedmiu lat. To, co zrobił pod wodą młody Laman, jest bardzo niebezpieczne. Niewielu zdecyduje się zdjąć ustnik podczas penetrowania dna. Nastolatek otworzył usta na głębokości 23 metrów i wstrzymał oddech na około 30 sekund.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image