Kot - szpieg pracujący dla CIA

Kategorie: 

Zewnętrznie - zwykły kot, a w rzeczywistości - szpieg CIA. Podczas zimnej wojny, zarówno USA, jak i ZSRR wydały mnóstwo pieniędzy, aby z naszych małych pupilów zrobić prawdziwych ekspertów - zwiadowców. W tej grupie, oprócz kotów, znalazły się wrony, gołębie, myszy, szczury i delfiny, podaje portal Tested.

 

 

 

 

O tajnym projekcie dotyczącym kotów, powiedział Bob Bailey. Najpierw nadzorował on przygotowanie ssaków morskich dla US Navy. Potem stał się jedną z ważniejszych osób w firmie Animal Behavior Enterprises.

 

 

 

Podczas prób życie zwierząt nie było łatwe. Wrony uczono na przykład dostarczania i odbierania przedmiotów lub rozpoznawania terenu. Gołębie miały posiąść umiejętność ostrzegania przed zasadzkami, a koty pomóc ludziom w podsłuchiwaniu rozmów.

 

 

 

Sam Bailey uczył delfiny wykrywać i rozbrajać miny. Poinformował on o realizacji tajnego projektu pn. „akustyczny kotek”. Kotu zaimplantowano ucho wewnętrzne, a w klatce piersiowej zamontowano baterie i inne urządzenia. Przy pomocy ultradźwięków kot mógł być wysyłany w dowolnych kierunkach w celu nasłuchiwania rozmaitych konwersacji. Na temat tego projektu krąży wiele plotek. CIA prowadziło takie eksperymenty na pewno z co najmniej jednym kotem. Bailey twierdzi, że zwierzęta były aktywnie wykorzystywane. Według zachowanych dokumentów CIA, były one przygotowywane do pracy szpiegowskiej na terenie nieistniejącego już Związku Radzieckiego.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image