Kolejny wypadek na polowaniu – myśliwy raniony kulą

Kategorie: 

W okolicach estońskiej wsi Kiisa (miejscowość Pärsti) trzech śmiałków z koła łowieckiego Heimtali poszło na polowanie. Kula wystrzelona w dzika, odbiła się od ziemi i uderzył w nogę jednego z myśliwych, pisze Sakala. Incydent zgłoszono na policję w sobotę o godz. 11.17.

 

 

 

 

 

„Mężczyźni stali w rzędzie w odległości około 160 metrów, gdy nagle między nimi przebiegł dzik” – powiedział rzecznik miejscowej policji . „Jeden z mężczyzn strzelił w stronę dzika, ale pocisk nie trafił w zwierzę, a odbił się od zamarzniętej ziemi u stóp innego myśliwego”.

 

 

 

Policja wyjaśniła, że mężczyźni mają niezbędne licencje i pozwolenia. Ofiarą jest 56 - letni myśliwy, który przebywa obecnie na klinikach Uniwersytetu w Tartu. Według doniesień, jego życie nie jest zagrożone.

 


Wyświetl większą mapę

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika w8 i sokół

Słuchaj ben. Tu niechodzi o

Słuchaj ben. Tu niechodzi o zabijanie dla przyjemności. To jest kontrola chodowli i redukcja zwierzyny. Przykładowo redukcja populacji dzika. Nie ma w Polsce drapieżnika który to zrobi za myśliwych. A przy okazji zaspokojenie wyszukanego gustu kulinarnego. Porozmawiaj z rolnikami co sądzą o lisach i dzikach. Oczywiście nie neguje tego że zdarzają się niewłaściwe osoby ale to margines, promil w całej społeczności. W Holandi zakazano polowań na grubego zwierza ( tzn. są możliwe ale trzeba się ubiegać o zezwolenie). Natomiast bez problemu można polować na bażanta, kaczkę krzyżówkę, grzywacza, zająca szaraka i królika Smile Holandia jest przykładem kraju gdzie od marychy w głowach lewakom się lasuje. Unas nigdy do tego nie dojdzie za dużo w szeregach myśliwych jest ludzi z tzw. świecznika przykładem jest chociażby pan prezydent. I jeszcze jedno nie pij wody z fajki.

0
0
Portret użytkownika ben

zawsze się zastanawiam jak

zawsze się zastanawiam jak widząc jakieś zwierzę można chcieć mu odebrać życie - co to by mi dało? moim zdaniem
trzeba zakazać im polowań, nie można zabijać tylko dla 'przyjemności' z zabijania (patrz polowania na ptaki), przecież nie jest tak
że jak nie będą zabijać zwierząt, to będą zabijać ... regulacją
stanu zwierzyny płowej zajmą się drapieżniki (wilki, rysie, itp. -teraz prawie juz wytępione jak wiele innych gatunków), ale dla
najbardziej zawziętych myśliwych można wprowadzić taki model jak w wędkarstwie
 'catch and release' czyli strzał nabojem usypiającym , zdjęcie z "upolowanym" zwierzakiem i z powrotem go do lasu
.Strzelby takie już istnieją, nie są drogie przy cenach tradycyjnych sztucerów, a zasięg mają
 taki jak broń gładkolufowa, przy czym, jeśli wejdą do powszechnego użytku, to zostaną znacznie ulepszone i będą o wiele skuteczniejsze
niż obecnie produkowane.
 Nie będziemy pierwsi, bo bodajże Holandia zakazała już polowań, ale pomyślmy
ilu zwierzętom ocalimy życie i oszczędzimy cierpień. Najgorsze jest, że zwierzęta doskonale wiedzą, że człwoiek im zadaje ból i zabija
i dlatego go unikają,a w miejscach, gdzie są bezpieczne zaprzyjaźniają się z człowiekiem. Zabijanie dla przyjemnosci nie jest normalne!
Z łowieckim pozdrowieniem dla naprawdę kochających przyrodę - Darz Bór
 

0
0
Portret użytkownika Big Ben

Pij po połówce szklanki albo

Pij po połówce szklanki albo rozcieńczaj bo towar który pochłaniasz jest dla twojego organizmu zbyt mocny. Podejrzewam też, że jarszasz jakieś świństwo które wypala ci resztki mózgu. Chcesz pomagać przyrodzie jest nieskończenie wiele mozliwości, nie pisz natomiast o łowiectwie bo nie masz o tym żadnego pojęcia.

0
0

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image