Knajpa we wnętrzu wielkiego baobabu

Kategorie: 

Mówiąc o niesamowitych drzewach planety, należy wspomnieć o jednym z przedstawicieli baobabu, który należy do gatunku Adansonia digitata. Bohater naszej opowieści zakorzenił się w Limpopo (RPA) na długo przed budową egipskich piramid, czyli około 6 tys. lat temu. Do dziś osiągnął gigantyczne rozmiary - obwód pnia 47 metrów, wysokość 23 metry.

 

 
W latach dziewięćdziesiątych para Doug i Heathe, znudzona życiem w Szkocji , zostawiła wszystko i kupiła farmę w Republice Południowej Afryki. W granicach gospodarstwa znalazł się gigantyczny baobab.

 
W olbrzymim drzewie Szkoci znaleźli dziurę, zasypaną liśćmi. Po ich uprzątnięciu okazało się, że w pniu drzewa ukrywa się sporych rozmiarów komnata, składająca się z dwóch pokoi. Małżonkowie bez wielkiego namysłu zakupili niezbędne meble, sprzęt elektryczny, ułożyli instalacje i otworzyli w baobabie pub. Wewnątrz miło może spędzać czas piętnaście osób na raz.

 
„Żywy pub” stał się popularny wśród turystów. W lokalu panuje idealne warunki ze względu na niezwykły mikroklimat. Temperatura w lecie i zimą rzadko przekracza 20 ° C. Ponadto grube ściany są doskonałym izolatorem dźwięku. Głośną muzykę słyszą tylko ci, którzy imprezują wewnątrz.

 


Big Baobab Tree Bar in South Africa


Knajpiany przybytek nie pogorszył zdrowia drzewa. Wręcz przeciwnie – z roku na rok baobab coraz obficiej kwitnie. W okolicach drzewa Doug i Heather zbudowali dla urlopowiczów mały kemping i hotel.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image