Kleszcze atakują!

Kategorie: 

Kleszcze tej wiosny stanowią duży problem w obszarze Europy Środkowo – Wschodniej. W Polsce media niemal każdego dnia ostrzegają przed tym zagrożeniem. Za to w Rosji odnotowano już trzy przypadki wirusowego zapalenia mózgu po ukąszeniu kleszcza. Ofiary zgłoszono w regionach Pskowa, Irkucka i Krasnojarska, podaje NTV.

 

 W regionie Kaliningradu, Moskwy, Lipiecka, Biełgorodu, Kaługi, Wołogdy i w regionie Samary oraz Sankt Petersburga, stwierdzono 62 przypadki zachorowań na boreliozę. W sumie pomocy medycznej szukało 16 tys. osób, w tym około 5 tys. dzieci.

 Lekarze zalecają, aby po łąkach, parkach i lasach chodzić w ubraniach z długimi rękawami. Należy pamiętać, że kleszcze najbardziej aktywne są rano i wieczorem. Pasożyty, usunięte z ciała, powinny trafiać do badań laboratoryjnych.

 Jeśli w miejscu ukąszenia, pojawi się czerwony rumień, a potem gorączka, ból w mięśniach i stawach, światłowstręt lub wysypka na ciele, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza w celu uzyskanie pomocy medycznej. W przeciwnym razie istnieje realna groźba uszkodzeń układu nerwowego, serca, układu mięśniowo - szkieletowego, niepełnosprawności, a nawet śmierci.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image