Kanadyjczyk przeżył atak niedźwiedzia grizzly

Kanadyjczyk na całe życie zapamięta spotkanie z niedźwiedziem grizzly. Człowiek przeżył atak ciągnąc zwierzę za język. Grizzly uważane są za dobre zwierzęta, unikające konfrontacji z człowiekiem, ale agresywne zachowania się zdarzają. Niedźwiedzie grizzly nie są tak dobre, jak się wydaje - donosi CBCNEWS.

 

 Mieszkaniec Kanady przeżył spotkanie z niedźwiedziem grizzly oko w oko sam na sam. Mężczyzna jest właścicielem działki leśnej nieopodal Grand Falls. Zwierz zaskoczył mężczyznę i przycisnął do ziemi. Człowiek bronił się, jak mógł. Kopał, wierzgał, szczypał, krzyczał… Na niedźwiedziu nie robiło to żadnego wrażenia.

 

 Łeb zwierzęcia zwisał nad głową ofiary. Kanadyjczyk chwycił język okrutnego drapieżnika. Skuteczny chwyt poskromił agresora.

 
Zwierzę próbowało kilka razy ugryźć dłoń człowieka, ale jednocześnie kąsało się w język. W pewnym momencie mężczyźnie udało się uciec. Szybko pobiegł i ukrył się za drzewem. Grizzly ruszył za nim, ale stracił zainteresowanie zdobyczą.

 

 Człowiek, zamiast odpuścić, planuje zemstę w postaci polowania na niedźwiedzia. Grizzly żyją w prawie wszystkich kanadyjskich prowincjach i w 39 z 50 stanów USA. Pomimo przerażającego wyglądu, są one uważane za dobroduszny zwierzęta, które wolą nie pojawiać się w pobliżu osiedli ludzkich.
 

Brak oceny