Japoński uczeń sfilmował gigantyczną salamandrę

Kategorie: 

Ten film stał się sensacją internetu, zdobywając ponad dwa miliony odsłon na YouTube w ciągu zaledwie kilku dni, a na nim - gigantyczna salamandra (Andrias japonicas). Sfilmował ją japoński uczeń w drodze do szkoły. Później opowiedział dziennikarzom przez Skype, jak to się stało.

 

 

 
„Ja na początku nie zwracałem na nią uwagi, ale gdy zbliżyłem się do niej, ona się poruszyła. Wtedy zdałem sobie sprawę, że mam do czynienia z gigantyczną salamandrą. Tak ją odkryłem”.

 

 
W rzeczywistości to nic nadzwyczajnego. Niegdyś tych zwierząt było dużo, ale teraz są one zagrożone wyginięciem. W środowisku naturalnym salamandry te osiągają długość 60 – 70 centymetrów, ale w przeszłości zdarzały się okazy i półtorametrowe.

 

 
Ta, sfilmowana przez młodego Japończyka, mierzy około metr trzydzieści. Młody Jui nakręcił film i pobiegł do szkoły, aby nie spóźnić się na lekcje. O zdarzeniu poinformował nauczycieli. Video pokazano policjantom, ale ci po przybyciu na miejsce zdarzenia, nie natknęli się już na płaza. Najwyraźniej salamandra powoli poczołgała się do pobliskiej rzeki.

 

 

 

 

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image