Japoński uczeń sfilmował gigantyczną salamandrę

Ten film stał się sensacją internetu, zdobywając ponad dwa miliony odsłon na YouTube w ciągu zaledwie kilku dni, a na nim - gigantyczna salamandra (Andrias japonicas). Sfilmował ją japoński uczeń w drodze do szkoły. Później opowiedział dziennikarzom przez Skype, jak to się stało.

 

 

 
„Ja na początku nie zwracałem na nią uwagi, ale gdy zbliżyłem się do niej, ona się poruszyła. Wtedy zdałem sobie sprawę, że mam do czynienia z gigantyczną salamandrą. Tak ją odkryłem”.

 

 
W rzeczywistości to nic nadzwyczajnego. Niegdyś tych zwierząt było dużo, ale teraz są one zagrożone wyginięciem. W środowisku naturalnym salamandry te osiągają długość 60 – 70 centymetrów, ale w przeszłości zdarzały się okazy i półtorametrowe.

 

 
Ta, sfilmowana przez młodego Japończyka, mierzy około metr trzydzieści. Młody Jui nakręcił film i pobiegł do szkoły, aby nie spóźnić się na lekcje. O zdarzeniu poinformował nauczycieli. Video pokazano policjantom, ale ci po przybyciu na miejsce zdarzenia, nie natknęli się już na płaza. Najwyraźniej salamandra powoli poczołgała się do pobliskiej rzeki.

 

 

 

 

  

Twoja ocena: Nic Ocena: 5 (1 vote)

Odpowiedzi

Portret użytkownika b@ron

ciekawe czy okaz był

ciekawe czy okaz był naturalny, czy dziecko Fukushimy ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!