Japończyk dla dobra zwierząt pozostał w strefie zamkniętej elektrowni jądrowej Fukushima

Kategorie: 

W marcu 2011 po trzęsieniu ziemi i falach tsunami doszło katastrofy nuklearnej w japońskiej Fukushimie. Powstała wówczas strefa zamknięta. Wysiedlono 150 tys. ludzi, ale jeden mieszkaniec, 54 – letni Keigo Sakamoto, odmówił zastosowania się do nakazu ewakuacji.

 

 Około 10 lat temu, 20 km od elektrowni, założył on szkółkę dla zwierząt. Jeśliby wyjechał, to około 500 z jego podopiecznych, a wśród nich - psy, króliki, świstaki, kozy, świnki morskie, kury i gęsi, padłyby z głodu.

 

 

 Do chwili, gdy wszystkie drogi, prowadzące do obszaru, były blokowane betonowymi zaporami, Keigo i jego zwierzęta były całkowicie odcięte od dostępu do żywności. Jedli wówczas wszystko, co pustelnik znalazł w okolicy. Wiele zwierząt padło w tym czasie, ale te, które przeżyły głód, rozmnożyły się. Keigo pozbierał też zwierzęta w opuszczonych wioskach, więc jego „zwierzęca rodzina” rozrosła się znacznie.

 

 
„Jestem obecnie jedyną osobą tutaj. Jedyną, która pozostaje tu w dzień i w nocy. Gdyby ewakuowano mnie, choćby na miesiąc, żadne zwierzę nie przeżyłoby. Chcę o nie walczyć i chcę je chronić. Nie mogę ich zostawić”.

 

 
Sakamoto wstaje o świcie rano i spędza cały dzień, opiekując się swoimi podopiecznymi. Często też zajmuje się łapaniem uciekinierów. Dwa razy w tygodniu Keigo wędruje po jedzenie do najbliższego miasta Iwaki. Tam w lokalnym sklepie zoologicznym ludzie, nieobojętni na poświęcenie Japończyka, przynoszą żywność i pieniądze dla odludka. Miejscowy hipermarket gromadzi dla niego warzywa i owoce, przeznaczone do wyrzucenia.

 


Keigo potrzebuje sporo żywności miesięcznie, aby wyżywić futrzaki i hordy ptaków (około 900 kilogramów dla ptaków, 300 kilogramów dla psów i 120 dla kóz). Człowiek ten powiedział też, że mimo trudności i przeciwności losu, nie boi się przebywać w strefie zamkniętej. Będzie nadal chronił zwierzęta i nie pozostawi ich na pastwę losu.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image