Jadowity wąż wpełzł do łazienki małżeństwa w mieszkaniu pod Moskwą

Ratownicy zmuszeni byli zabić węża, ponieważ zachowywała się agresywnie i rzucała się na ludzi. Przypuszczalnie gad trafił do mieszkania przez rury kanalizacyjne.

 

 Do zajścia doszło w nocy 2 lipca w Zelenogradzie niedaleko Moskwy. Ratownicy otrzymali telefon od wzburzonej pary małżeńskiej.  Kobieta i mężczyzna powiadomili policję, że znaleźli w łazience 1,5-metrowego węża o jasno czerwonym kolorze z czarnymi i białymi pierścieniami. Wygląd i zachowanie wskazywał na to, że intruz jest jadowity.

 

 Przybyli na miejsce incydentu pracownicy Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych poprosili o pomoc ekspertów, ale ci odmówili interwencji.

 

 „Niestety z powodu agresywnego zachowania węża, braku specjalistycznych środków transportu oraz problemu z chwytanie, węża zabito. Mieszkańcy oraz ratownicy nie doznali uszczerbku na zdrowiu podczas interwencji” – powiedział jeden ze świadków w wywiadzie udzielonym portalowi DNI.ru.

 

 „Gada nie było łatwo złapać. Wąż próbował ukryć się w rurach, stale się chował w instalacji miedzy kuchnia, a łazienką” – powiedział ratownik uczestniczący w akcji.

 

 W Rosji nie jest to pierwszy przypadek, kiedy w budynkach mieszkalnych pojawiają się egzotyczne gady.

 


 

Brak oceny