Gigantyczny pyton połknął człowieka

Niesamowity obraz wywołał ostrą dyskusję wśród internautów i w niewiarygodnym tempie rozprzestrzenił się na całym świecie za pośrednictwem sieci społecznościowych. Pyton zjadł stworzenie kształtem i wielkością odpowiadające sylwetce dorosłej osoby. Co więcej, wszyscy komentatorzy są przekonani, że gad zjadł człowieka, donosi DailyMail.

 

 

 


Zdjęcie zrobiono w Indiach, gdzie wąż miał połknąć śpiącego pijaka. Według innej wersji gad zaatakował kobietę minionego lata w Durbanie w Republice Południowej Afryki. Mniej popularne wersje wskazują Dżakartę w Indonezji i Gujanę. Są i tacy, którzy uważają, że zdjęcie jest sfałszowane.

 

 


Warto jednak zauważyć, że pyton, który jest jednym z najgroźniejszych stworzeń na świecie, nie po raz pierwszy spożywa człowieka. W 2002 r. stwierdzono, że 6 - metrowy wąż połknął dziesięcioletniego chłopca w Durbanie. Był to pierwszy udokumentowany wypadek tego typu.

 

 

 


Tymczasem w zeszłym miesiącu 3 -metrowy pyton birmański zjadł dwa koty na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. W 2011 roku w Everglades National Park w Stanach Zjednoczonych znalazł się 15 - metrowy pyton, który połknął całego jelenia.

 

 


Pytony żyją w Afryce, Azji i Australii. Stosunkowo niedawno rozprzestrzeniły na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Na świecie żyje 26 gatunków pytonów. Węże te rzadko atakują ludzi. Pyton dusi swoje ofiary, a następnie połyka w całości. Zdobycz trawi zazwyczaj kilka przez tygodni.


 

Twoja ocena: Nic Ocena: 2 (1 vote)