Francja walczy z przemytem kości słoniowej

Kategorie: 

Władze francuskie zniszczył trzy tony kontrabandy kości słoniowej przejętej w ciągu ostatnich 20 lat. I zrobiły to publicznie u stóp Wieży Eiffla. W ten sposób Paryż wyraża solidarność z wysiłkami władz krajów afrykańskich w walce przeciwko zagładzie gatunków zagrożonych, podaje BMF TV.

 

 „To jest mocny gest i ucieleśnienie naszej pozycji przeciwko wszystkim osobom zaangażowanym w przemyt. Chcemy pomóc przetrwać słoniom afrykańskim. Dziś słonie rozmnażają się słabiej ze względu na eksterminację. I to wyjaśnia, dlaczego idziemy w tym kierunku. Nasze przesłanie skierowane jest również do tych, którzy handlują rogami nosorożców, skórami tygrysów i małpim mięsem” – powiedział Philippe Martin, Minister Środowiska Francji.

 Ogółem zniszczono 15 tys. sztuk przemycanych towarów, Czarnorynkowa wartość przedmiotów byłaby równa 1 mln euro. 700 z nich to kły, a reszta to rozmaite precjoza, biżuteria i rzeźby z kości. Francuskie władze celne zajęły je w latach 1987 i 2007, głównie - na lotnisku Charles de Gaulle, jednym z największych w Europie.

 „Ci ludzie nie zawsze wiedzą, co robią, co jest nielegalne. Tak więc celem dzisiejszej akcji jest pokazanie, że przemyt kości to przestępstwo, które jest teraz ściśle monitorowane. A jeśli kupisz nawet mały obiekt z zawartością kości słoniowej, stajesz się wspólnikiem ludzi, łamiących prawo" – powiedział Sebastian Tyrant , szef służb celnych na lotnisku.

 

 

Liczba słoni afrykańskich w ciągu ostatnich 30 lat spadła o połowę. Głównym tego powodem były nielegalne polowania w celu pozyskania kłów. Na szczycie Francja - Afryka w grudniu ubiegłego roku prezydent Francois Hollande powiedział, że jego kraj będzie wspomagać Afrykańczyków w walce z kłusownictwem. Kara za zakup kości słoniowej z kontrabandy wzrosła we Francji dziesięciokrotnie.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image