Eksplozja flaków z wnętrza wieloryba omal nie zabiła człowieka

Kategorie: 

Biolodzy, pracownicy Muzeum Narodowego Wysp Owczych, próbowali rozciąć ciało, gnijącego wieloryba. Kaszalot był jednym z dwóch osobników, które fale morskie wyrzuciły na brzeg w tym tygodniu na wybrzeża Wysp Owczych na Atlantyku, podaje Mail Online.

 

 


Lokalna społeczność postanowiła wykorzystać szkielet morskiego ssaka do eksponowania w muzeum. Padlinę obrabiał Bjarni Mikkelsen, biolog morski z Muzeum Narodowego Wysp Owczych. Bjarni pracował ostrożnie i dzięki temu przeżył.

 

 


Gazy zgromadzone w ciele trzynastometrowego eksplodowały, wyrzucając na zewnątrz tony narządów i jelit. Na szczęście wszystko przeleciało obok człowieka, oprawiającego ciało martwego wieloryba.

 

 


„Zwierzę leżało na brzegu dwa dni, kiedy zdecydowaliśmy się do niego dobrać. Wiedzieliśmy, że wewnątrz gromadzą się gazy, ale nie spodziewaliśmy się takiego efektu. Nie przypuszczałem, że coś takiego się stanie, więc przeżyłem szok. Zrobiłem nacięcie wzdłuż grzbietu zwierzęcia tak dobrze, że można mówić o kontrolowanej eksplozji.” – powiedział Bjarni.

 

 


Muzealnik przyznaje, że siła wybuchu była tak duża, że huk odczuli wszyscy w okolicy. Incydent miał miejsce 26 listopada o godzinie 14.00 czasu lokalnego. Wyspy Owcze znajdują się 320 km na północ od Szkocji, ale są pod kontrolą Danii od 200 lat. Wcześniej należały do Norwegii.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image