Ekspansja żółwiaków chińskich może zaszkodzić obecnemu systemowi ekologicznemu w Stanach Zjednoczonych

Kategorie: 

Te zwierzęta nie mają naturalnych wrogów w regionie, co oznacza, że mogą zacząć się mnożyć w sposób niekontrolowany. Naukowcy z New England Aquarium, które znajduje się w Bostonie, obawiają się, że żółwiak chiński, importowany do USA z Azji, spowoduje nieodwracalne szkody w środowisku Massachusetts i innych stanach północnych, podaje Associated Press.

 

 

 Jak już wspomniano, dwa żółwie tego gatunku (Pelodiscus sinensis), widziano na południe od Bostonu, gdy zakopywały się w ziemi. Naukowcy podkreślają, że zwierzęta te nie mają naturalnych wrogów w regionie, co oznacza, że mogą zacząć się mnożyć w sposób niekontrolowany. W tym przypadku, żółwie dalekowschodnie zjadają w dużych ilościach ryby, mięczaki i owady. Może to zaszkodzić obecnemu systemowi ekologicznemu.

 Naukowcy sugerują, że gady zostały uwolnione do środowiska przez lokalnych mieszkańców, którzy pierwotnie zakupili je w celu spożycia. W wielu krajach Azji, są one masowo hodowane na specjalnych farmach. Żółwie te eksportowane są do Stanów Zjednoczonych. Ekolodzy ostrzegają, że uwalnianie żółwiaków chińskich w Ameryce jest surowo zabronione.

 Obawy budzi fakt, że jeśli one rozmnożą się na poziomie populacji, będą w stanie przetrwać mroźną zimę, podkreśla zoolog Nigel Hillgart, dyrektor New England Aquarium.

 „Pociągnie to za sobą poważne zagrożenie dla lokalnego ekosystemu. Tu nie ma zwierząt, które byłyby dostosowane do współistnienia z drapieżnikiem takich rozmiarów”.

 Jak zauważył Hillgart chińskie żółwiaki osiągają długość ciała do 40 cm. Zazwyczaj żyją w stawach lub bagnach. Wyglądają dość nietypowo. Mają długi pysk i mogą daleko wysunąć szyję. Trudno je pomylić z innymi gatunkami żółwi.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image