Dzik terroryzował mieszkańców Stambułu

Kategorie: 

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Stambule w regionie Beykoz, zajmującego część Półwyspu Kocaeli i znajdującego się pomiędzy Morzem Marmara a Morzem Czarnym, po azjatyckiej stronie Bosforu.

 

 Najpierw miejscowi zauważyli dzika przepływającego Zatokę. Na początku nic nie zapowiadało kłopotów, a nawet świnia rozbawiła przypadków obserwatorów i świadków incydentu.

 Jednak, gdy dzik wydostał się na ląd, przestało być zabawnie. Zwierzę wpadło w furię i rozpoczęło bieg ulicami miasta, goniąc przerażonych mieszkańców i turystów. Ludzie, ratując się przed zagrożeniem, ukrywali się w okolicznych sklepach i kawiarniach. Niektórzy, bardziej odważni, próbowali nakarmić dziką świnię.

 Okazuje się, że wizyty tego typu „gości” nie są rzadkością w Stambule. Przypomnijmy, że z podobną inwazją dzików zmagają się niektóre europejskie miasta. O stadach nawiedzających Park Złotnicki we Wrocławiu pisze dzisiejsza Gazeta Wrocławska. Z inwazją dzików zmagają się też mieszkańcy stolicy Łotwy, gdzie prowadzone są regularne odstrzały tych zwierząt. Mer Rygi Nil Uszakow zaapelował do obywateli, aby pomagali w walce z dzikami.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image