Dwa zdrowe lwiątka urodziły sie w ogrodzie zoologicznym Maryland w Baltimore

Kategorie: 

W radości i smutku dyrekcja Maryland Zoo ogłosiła narodziny dwóch młodych lwiątek, ubolewając jednocześnie nad utratą ich matki - lwicy Badu (31/32 lata). W nocy z 3 października młoda lwica Badu zaczęła rodzić. Przeniesiono ją do specjalnej komórki, znajdującej się w ptaszarni. Tam przyszły na świat dwa maluchy, podaje The Baltimore Sun.

 

 Jednak następnego dnia u lwicy pojawiły się powikłania. Interweniował zespół weterynarzy. Kolejne dwa lwiątka nie przeżyły operacji, pomimo wysiłku lekarzy. Skupiono się na walce o życie lwicy. Personel ogrodu zoologicznego wziął na siebie obowiązek karmienia dwóch zdrowych, pozostałych przy życiu maluchów.

 

 Lwica była w stanie krytycznym i zmarła trzy dni po porodzie. Wśród pracowników zoo zapanował smutek z powodu utraty Badu. Teraz ich uwaga skupiona jest na dwóch malcach, które przeżyły już kilka tygodni. Wymagają one stałej opieki, troski i uwagi. Umieszczono je w specjalnej klatce z dala od ojca i innych dorosłych lwów.

 

 Zwierzęta urodziły się w ramach realizacji programu ochrony lwów, koordynowanego przez Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (AZA). Lwy to zagrożony gatunek. W naturalnych warunkach ich liczba jest znacznie ograniczona. W ciągu ostatnich 50 lat ich populacja zmniejszyła się ze 100 tys. do 32 tys. osobników, żyjących na wolności.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image