Drzewo powodujące pęcherze, ślepotę i śmierć

Kategorie: 

To drzewo wygląda, jak drzewo. Nic w tym dziwnego, ale posiada czerwone owoce, a także trujące liście i lepiej trzymać się od nich daleko. W przeciwnym razie człowiek naraża się na pęcherze, ślepotę, a nawet śmierć, pisze Sploid.

 

 Drzewo Hippomane mancinella rodzi najbardziej toksyczne owoce na świecie. Po dotknięciu jej liści u ludzi występuje silne zapalenie skóry. A jeśli, nie daj Boże, stanie ktoś pod jego koroną w deszczu, wszystkie części ciała, które zmokną, natychmiast pokryją straszne pęcherze. A to dopiero początek.

 

 Drewna tego drzewa nie wolno spalać, ponieważ jego dym może powodować ślepotę. Jeśli człowiek zje owoc tej rośliny, najprawdopodobniej umrze w męczarniach, a wcześniej straci wzrok. Krzysztof Kolumb nadał temu drzewu przydomek „manzanita de la muerte”, czyli „ jabłoń śmierci”.

 

 Objawy zatrucia są straszne. Po spożyciu owocu rozwija się ciężka postać zapalenia żołądka i towarzyszy temu krwawienie jelit, wstrząs spowodowany wielokrotną infekcją bakteryjną i obrzęk, który prowadzi do niedrożności dróg oddechowych.

 

Źródło: http://sploid.gizmodo.com

Plemiona żyjące w Ameryce Środkowej i na Karaibach wykorzystywały toksyczne soki rośliny do wytwarzania strzał i zatruwania źródeł zaopatrzenia w wodę u swoich wrogów.

 

 

Jeśli zdecydujesz się pojechać na wakacje na Florydę, na Bahama, na Karaiby lub w ogóle spędzić czas w Ameryce Środkowej i w północnej części Ameryki Południowej, uważaj, aby nie zbliżać się do drzewa, oznaczonego czerwoną wstążką, tablicą ostrzegawczą lub krzyżem.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image