Na dalekim wschodzie Rosji tygrys nie chciał zejść z drogi, wsłuchując się w rytm muzyki, wydobywającej się z wnętrza samochodu

Kategorie: 

Według strony internetowej Parku Narodowego Kraina Leopard (ros. Земля леопарда), drapieżnik wyszedł na drogę, przechodzącą przez obszar chroniony, aby posłuchać muzyki z radio, przejeżdżającego samochodu. Kierowca miał dość czasu, aby sfilmować zwierzę.

 

 

 Autor filmu jest mieszkańcem Rejonu Chasańskiego i dysponuje przepustką, upoważniającą go do przebywania na terenie rezerwatu. Rosjanin był zaskoczony spokojnym zachowaniu drapieżnika, który nie zszedł z drogi, mimo głośnych dźwięków, wydobywających się z głośników auta.

 Elena Salmanow, zastępca dyrektora parku, powiedziała, że taka reakcja jest dość typowa dla tygrysów.

 „Wiele razy badacze spotkali w parku jelenie sika, a nawet lamparty, które spokojnie patrzyły na samochód i nie uciekały. Zwierzęta nie postrzegają auta, jako czegoś żywego. Prawdopodobnie przyzwyczaiły się do metalowych przedmiotów wokół nich. Na terenie rezerwatu jest wiele konstrukcji pozostawionych przez wojsko"- tłumaczy Salmanow.

 Kilka minut później, kiedy kierowca postanowił jechać dalej, zbliżył się do tygrysa. Drapieżnik ujrzał człowieka wewnątrz samochodu, ryknął i dopiero wówczas zniknął w zaroślach. Później okazało się, że w tym czasie w tej okolicy groźny kot prowadził polowanie na dziki.

 W Parku Narodowym Kraina Leoparda, żyje obecnie około trzydzieści tygrysów. Znajdują się one na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image