Człowiek poważnie oszpecony przez niedźwiedzia zamieszkał na cmentarzu

Kategorie: 

W Czitińskim rejonie w Zabajkalskim Kraju w Rosji (ros. Читинская Область, Тунгокоченский р-он, п.г.т.В-ДАРАСУНСКИЙ) doszło jakiś czas temu do groźnego w skutkach spotkania z niedźwiedziem. W wyniku zdarzenia poważnie ucierpiał człowiek. Dziś mieszka on cmentarzu. Drapieżnik poharatał mu twarz, pozbawił oka i trwale uszkodził ręce.

 

 Do incydentu doszło 5 stycznia prawdopodobnie 2006 roku. Poszkodowany opowiada, że wstał rano i poszedł sprawdzić sidła. Nagle stanął twarzą w twarz z niedźwiedziem. Obaj usiedli naprzeciwko siebie. Dzieliła ich odległość 5 metrów.

 

 „Siedzieliśmy na tyłkach i patrzyliśmy na siebie. Niedźwiedź zbliżył się do mnie, chwycił moją czapkę i zaczął ją rozszarpywać, jak pies. Przestraszyłem się. Pogryzł mi ręce, bo próbowałem się bronić. Nie miałem czym go odgonić, więc chwycił mnie za twarz (…). Z paszczy wyrwałem rękę. Widziałem swoje kości. Mięso wisiało i skóra jedynie. Położyłem się na ziemi. Zacząłem wyć. Bolało, ale nie zemdlałem. Kiedy się podniosłem, niedźwiedzia już nie było”.

 

 Mężczyzna stracił pół twarzy i oko. Pokiereszowany tłumaczy, że jak napastnik i on siedzieli na ziemi, to drapieżnik przewyższał go wzrostem o jakieś pół metra. Ranny człowiek nie trafił do szpitala. Po prostu wstał i odszedł.  Rany wygoiły się same. Kiedy zapytano go o to, czy wie co stało się z niedźwiedziem odpowiedział:

 „Nie wiem, czy go zabili, czy nie. Jedni twierdza, że zabili, inni, że nie”.

 

 Rosjanin na życie się jednak nie uskarża. Na co dzień mieszka w ziemiance na cmentarzu od co najmniej 5 – 6 lat. Nikogo się nie boi. Ma drugą grupę inwalidztwa. Uważa, że jest za stary, aby mu „oko odrosło”. Jest przekonany, że gdyby wówczas posiadał broń, wypadki potoczyłby się inaczej. Pamięta, że niedźwiedź uszy miał małe, a głowę, jak beczka. Cieszy się też, że miś nie był głodny. Jakiś myśliwy powiedział mu, że drapieżnika ze snu zimowego musieli wybudzić ludzie, dlatego niedźwiedź był rozdrażniony. Gdyby do spotkania doszło latem, człowiek nie miałby zupełnie szans. W styczniu było zimno i leśny ssak nie był tak sprawny, jak zazwyczaj dzieje się to letnią porą.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image