Czerwony wilk – wzór życia rodzinnego

Kategorie: 

Informacje na temat rodzinnego życia czerwonych wilków (Canis rufus) są bardzo skąpe. W przeciwieństwie do szarych braci, czerwone nie kopią nor. Do zamieszkania wykorzystują dziury w ziemi stworzone przez inne zwierzęta, a także różne jaskinie i zakamarki skalne.

 

 

 

 

 

Wilcze potomstwo pojawia się w kwietniu. Ze szczeniętami mocno wiąże się nie tylko samica, ale także samiec i bierze on czynny udział w wychowaniu młodych.

 

 

 

 

Wilk ojciec poluje i przynosi jedzenie w żołądku dla swoich pociech. Częściowo przetrawione kąski są dobrze wchłaniane przez młode.

 

 

 

 

Jeszcze dwadzieścia lat temu można było strzelać do tych zwierząt przez cały rok. Ale w ciągu ostatnich dwóch dekad spotkanie z tym osobnikiem oko w oko graniczy z cudem. Dlaczego tak się dzieje? Niegdyś obowiązywało przyzwolenie na masowe tępienie tych zwierząt w ich naturalnym środowisku.

 

 

 

 

Drapieżnik ten jest doskonale przystosowany do środowiska. Umiejętnie walczy z wrogami. Jest wyśmienitym myśliwym. Zwykle wędruje za zdobyczą. Te zwierzęta są w ciągłym ruchu i w krótkim czasie pokonują duże odległości. Czerwone (rude) wilki objęte są ścisłą ochroną. Obecnie ich populacja w Ameryce Północnej szacowana jest na około 200 sztuk.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image