Brytyjskie władze zamierzają zezwolić na hodowanie ludzkich narządów w organizmach zwierząt

Kategorie: 

W ciągu tygodnia, rząd Wielkiej Brytanii podejmie decyzję o hodowaniu ludzkich narządów w organizmach zwierząt – głównie owiec i świń. Według brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, korzyści przewyższają ryzyko związane z tą metodą.

 
 
 
 
Narządy ludzkie będą wytwarzane w celach medycznych. Zwierzętom zostaną zaszczepione zarodki, które zawierają zarówno zwierzęce, jak i ludzkie DNA. Nowa metoda może niemal natychmiast rozwiązać problem niedoboru dawców serca, wątroby i nerek.
 
 
 
Doświadczenia na zwierzętach, w których rosną ludzkie narządy, prowadzone są od dawna w Stanach Zjednoczonych, ale tam pozyskiwane są tylko do celów badawczych. Obrońcy praw zwierząt skrytykowali te eksperymenty, pisze The Telegraph.
 
 
 
I nie chodzi tylko o to, że owce i świnie będą cierpieć. Niektórzy eksperci uważają, że ludzkie DNA, które otrzymają zwierzęta, będzie mutować w kierunku rozwoju inteligencji, co rodzi poważne obawy.
 
 
 
Problem przeszczepiania narządów nasiliły się w ostatnich latach w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z prawem krajowym, krewni zmarłego mogą zakazać używania narządów do transplantacji, nawet jeśli wcześniej było to autoryzowane przez dawcę.
 
 
 
Ponadto, lekarze coraz częściej mają do czynienia ze wzrostem niskiej jakości narządów do przeszczepów. Eksperci przypisują to starzeniu się społeczeństwa i coraz częściej występującej nadwadze.
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image