Bombaj: bezpański pies przegnał lamparta z osiedla

Kategorie: 

Dziki kot, który zawędrował do nowego budynku MHADA na osiedlu Goregaon, został wygnany przez bezpańskiego psa w minionym tygodniu. Nie ma w tym wszystkim niby nic niezwykłego, ale w tym konkretnym przypadku w roli dzikiego kota wystąpił lampart, pisze The Times of India.

 

 

 

 Zwierzę było widywane już wcześniej w okolicy. Ludzie żyli w strachu, ponieważ pogłoski o wizytach intruza roznosiły się szybko. Osiedle zlokalizowane jest blisko Sanjay Gandhi National Park (SGNP). Dzieli je jedynie ogrodzenie, w którym rzekomo znaleźć można wiele dziur.

 

 

 „26 lutego kamery zarejestrowały, iż po ulicach osiedla wędruje lampart. Obserwowano go o godz. 03:48. Kilka minut później zaatakował go pies i przegnał w nieznanym kierunku. O godz. 05:00 rano strażnik widział drapieżnika znowu niedaleko ogrodzenia SGNP. Narobił trochę hałasu i lampart uciekł”.

 

 

 Przestraszeni mieszkańcy zwrócili się o pomoc do lokalnych urzędników. Ci wyposażyli strażników w petardy hukowe. Jeśli to nie wystarczy, na ulicach MHADA wystawione zostaną pułapki.

 

 
Najważniejsze jest to, że bezpański pies, który odważnie stawił czoła dzikiemu kotu, stał się ulubieńcem okolicznych mieszkańców. Czworonożny bohater jest teraz przez wszystkich  głaskany i dokarmiany.

 

 
Amrut Khose , przewodniczący lokalnej społeczności powiedział: „ Mieszkańcy są przerażeni. Wiele osób wychodzi do pracy wcześnie rano i wraca późno. Lampart może czyhać wszędzie. Zaleciłem mieszkańcom, aby nie wypuszczali bez opieki dzieci po zmroku. Mamy również wszędzie  zainstalowane oświetlenie halogenowe. Co godzinę wysadzamy petardę i to chyba działa, choć zaburza spokój mieszkańców w nocy. Od soboty nikt nie widział intruza”.

 

 

 
Ludzie osiedlili się na terenie, gdzie wcześniej swobodnie funkcjonowały lamparty. Zwierzę powraca na swoje terytorium w poszukiwaniu pożywienia na przykład w celu wykarmienia młodych. Urzędnicy zdecydowali, że naprawią ogrodzenie wokół osiedla.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image