Jak bobry na spadochronach zrzucano…

Kategorie: 

Pół wieku temu w Stanach Zjednoczonych zastanowiono się nad tym, jak skutecznie przesiedlić bobry do nowych miejsc. Nie było jednak możliwości, aby dostać się tam drogą lądowa, więc zwierzęta zrzucano na spadochronach…

 

 W 1948 roku bobry umieszczano w specjalnych skrzynkach i zrzucano na spadochronach w niezasiedlone przez ludzi miejsca, gdzie, zdaniem ówczesnych ludzi odpowiadających za ochronę środowiska, były ku temu sprzyjające warunki. Reportaż, dokumentujący tą operację, a właściwie krótki film, który rzekomo zaginął, przypadkowo odnaleźli historycy w archiwum z Idaho.

 Autorem pomysłu wykorzystania spadochronów, zalęgających w magazynach od czasów drugiej wojny światowej, był nijaki Elmo Heather. Skonstruował on drewniane skrzynki z otworami na wentylację i systemem samodzielnego otwierania się od uderzania o ziemię.

 Pierwszym spadochroniarzem był bóbr, któremu nadano przydomek Jeronimo. Jeronimo początkowo nie trafiał w miejsca docelowe, więc odławiano go i wystawiono do kolejnych zrzutów. Zwierzę przeżyło wszystkie próby i wreszcie znalazło dom.

 Potem przystąpiono do przeniesienia bobrów na wielką skalę. W konsekwencji, na spadochronach, w najodleglejsze części stanu Idaho wysłano 75 bobrów. W czasach współczesnych takie praktyki nie są stosowane.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image