Biolodzy: gotowanie kurczaka jest jednym z najbardziej niebezpiecznych procesów, zachodzącym w kuchni

Kategorie: 

Surowy kurczaka, a dokładniej, wyciekający z niego sok, stanowi realne zagrożenie, twierdzą naukowcy. Według nich ciecz rozprowadza bakterie związane z zatruciem pokarmowym, a przy tym dzieje się to dość szybko. Tworzy się idealne środowisko dla patogenów, pisze Daily Mail.

 

 Instytut badania żywności wykazał, że liczba patogenów campylobacter zwiększa się z powodu płynu, wyciekającego z surowego kurczaka.

 W związku z tym bardzo ważne jest, aby oczyścić powierzchnię, na której leżała tusza drobiowa przed gotowaniem w celu zmniejszenia ryzyka rozpowszechniania szkodliwych organizmów. W sumie naukowcy przedstawili swoje wnioski po zebraniu wody, która zgromadziła się w pojemnikach z rozmrożonym kurczakiem. Okazało się że płyn bogaty w białka, pomagał patogenom przylegać do powierzchni i tworzyć biofolie z odpornymi społecznościami bakterii.

 Biofolie pozwalają bakteriom, bojącym się tlenu, chronić się przed jego wpływem (tak samo, jak od środków czyszczących lub dezynfekujących). Wychodzi na to, że obróbka cieplna zabija bakterie, ale ludzie wciąż cierpią z powodu zatruć. Problem w tym, że bakterie mają czas na rozpowszechnienie się na kuchni i przenikają do organizmu w dowolny sposób.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image