Argentyńczycy i ludzie na całym świecie żądają poprawy losu niedźwiedzia polarnego Arturo

Kategorie: 

W ostatnich miesiącach los 29 - letniego niedźwiedzia polarnego Arturo był przedmiotem gorącej debaty. Przedstawiciele Greenpeace nagłośnili sprawę zwierzęcia, które przetrzymywane jest w niedopuszczalnych warunkach w zoo w Mendozie w Argentynie.

 

 

 Arturo waży 400 kilogramów i jest ostatnim niedźwiedziem polarnym, który mieszka w Argentynie. Z wielu filmów, które nakręcili odwiedzający zoo, wynika jasno, że niedźwiedź czuje się źle w nieprzyjaznym dla niego klimacie. Zwierzę ma ciasny wybieg, wykonuje ciągle te same ruchy głową, chodzi w kółko, a do dyspozycji ma mały basen, w którym nie ma lodu.

 

 Przedstawiciele Greenpeace oświadczyli, że latem panują złe warunki dla niedźwiedzia. Największym zagrożeniem dla niego jest ciepło, a sytuację pogarsza, mała i niekomfortowa klatka. Ekolodzy zebrali 40 tys. podpisów pod petycją, aby przenieść Arturo do kanadyjskiego ogrodu zoologicznego w Winnipeg. Kanadyjczycy są w stanie spełnić wszystkie wymogi, aby argentyńskiemu nieszczęśnikowi polepszyć żywot. Ponadto deklarują, że przyjmą zwierzę z otwartymi rękami i pokryją koszty transportu.

 

 Ale zamiary ludzi, chcących ratować Arturo, spełzły na niczym za sprawą argentyńskiej Rady Weterynaryjnej. Stwierdzono bowiem, że daleka podróż jest niepożądana dla niedźwiedzia. Poza tym uznano, że transport nie jest możliwy, bo od kilku lat nie prowadzono kart zdrowia zwierzęcia, więc trudno będzie uzyskać pozwolenie na przewóz misia polarnego do Kanady.

 

 Działacze się jednak nie poddają. Na stronie Change.org dostępna jest nowa petycja, skierowana do prezydent Cristine Fernandez de Kirchner i argentyńskich dyplomatów. Podpisało się pod nią już przeszło 600 tys. Internautów. Zawarta jest w niej prośba do argentyńskiego przywódcy, aby ten użył swych uprawnień w celu uwolnienia Arturo z przerażających warunków. Ludzie apelują też, żeby prezydentowa przyczyniła się do wydania zgody na transport do Kanady.

 

 Według obowiązujących w cywilizowanym świecie norm, w niedźwiedziej klatce musi być na bieżąco prowadzona kontrola wilgotności i temperatury. Zwierzę powinno mieć dostęp do basenu z czystą, wysokiej jakości wodą. Teraz zbiornik, z którego korzysta Arturo, jest mały i rzadko czyszczony. Zwierze nie może w nim normalnie pływać.

 

 

 

 

W chwili obecnej debata o losach niedźwiedzia polarnego trafiła na czołówki wielu międzynarodowych gazet. Gustavo Pronotto, dyrektor zoo w Mendozie, odrzucił oskarżenia Greenpeace i uznał je za bezpodstawne.

 

 

 

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

dzikie zwierzęta powinny żyć

dzikie zwierzęta powinny żyć na wolności, żadne warunki w zoo nie są dobrymi, to tylko jeden z wymysłów człowieka.

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image