Amerykański farmer stworzył unikalną, wielobarwną odmianę kukurydzy

Kategorie: 

Te niezwykłe obrazy mogą przypominać kolorowe cukierki lub nawet szklane paciorki, ale tak naprawdę - to kukurydza, którą wyhodowali rolnicy, współcześni potomkowie Indian.

 Kolby cechuje niezwykła kolorystyka. Obecnie unikalne nasiona kukurydzy są już w sprzedaży i można je kupować w Internecie. To oferta dla tych, którzy lubią ubarwiać ogrody. Pierwszy plon zebrano w Oklahomie, gdzie rolnik Carls Barnes, Indianin wywodzący się z dawnego plemienia Szirokezów, rozpoczął hodowlę.

 Minęło wiele lat za nim farmer uzyskał taki efekt. Jego kukurydza zawiera dziesiątki różnokolorowych ziaren. Krótko przed śmiercią Barnes przekazał kilkanaście ziaren i tajemnicę hodowli Gregowi Shenu i poprosił, aby ten kontynuował pracę.

 W 2010 roku Shen, który nie był w stanie kontynuować dzieła zmarłego przyjaciela, przekazał nasiona Billowi McDormanowi, właścicielowi małej firmy nasienniczej w Arizonie.

 „Byłem zdumiony, gdy zebrałem pierwszy plon kukurydzy” - mówi McDorman. „Nikt nigdy nie widział kukurydzy takiej, jak ta”.

 McDorman kieruje obecnie organizacją, stowarzyszenie non-profit, która ma na celu zachowanie dziedzictwa rolnego rdzennych Amerykanów. Organizacja sprzedaje unikalne nasiona kukurydzy na swojej stronie internetowej za 7,95 dolarów za opakowanie. Nasiona sprzedają się rewelacyjnie. Jest na nie duży popyt. Organizacja nie jest w stanie realizować wszystkich zamówień.

 Kukurydza może być stosowana do wytwarzania mąki lub popcornu. Nie zaleca się jedzenia prosto z kolby. Większość klientów kupuje to z myślą o ozdobie obejścia domu, na prezent. Towar ma duże wzięcie u florystów.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image