Znaleziono produkt, który niszczy 97% COVID-19 w 5 minut

Kategorie: 

Źródło: tg

Koronawirus nadal zbiera żniwo na całym świecie. Liczba ofiar i zarażonych wirusem rośnie każdego dnia. Medycyna jest teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Jednak zespół naukowców dokonał naprawdę sensacyjnego odkrycia.

 

 

Okazuje się, że istnieje produkt, który można nazwać „zabójcą” COVID-19. Z wirusem radzi sobie w 97% i robi to w nie więcej niż pięć minut.

 

Niektóre pokarmy roślinne są szczególnie skuteczne w hamowaniu aktywności koronawirusa w organizmie człowieka. Udowodnili to niemieccy naukowcy z Instytutu Wirusologii Molekularnej Centrum Medycznego Uniwersytetu w Ulm.

 

Naukowcy mieszają naturalną żywność z wirusami w temperaturze pokojowej. Po pewnym czasie badają, jak zachowuje się COVID-19 w tej sytuacji. Okazuje się, że sok z aronii pospolitej w ciągu zaledwie pięciu minut niszczy do 97% koronawirusa w organizmie.

 

Sok z granatów ma również silne działanie przeciwwirusowe. Samo płukanie gardła może zabić do 80% patogenów COVID-19. Zdaniem naukowców jest to spowodowane kwaśnym środowiskiem i polifenolami roślinnymi, które są szkodliwe dla wirusa.

 

Zespół badawczy stwierdził, że wirusy układu oddechowego początkowo infekują nosogardziel i część ustną gardła, gdzie nasilają się, powodują objawy, a także mogą być przenoszone na nowych żywicieli.

 

Zapobieganie początkowej infekcji lub obniżenie miana wirusa podczas infekcji może złagodzić objawy; zapobiec rozprzestrzenianiu się na dolne drogi oddechowe lub przenoszeniu na inną osobę.

 

Zespół badawczy przeanalizował potencjał produktów ziołowych do inaktywacji SARS-CoV-2 i wirusa grypy. Zespół odkrył, że sok z aronii (Aronia melanocarpa), sok z granatów (Punica granatum) i zielona herbata (Camellia sinensis) mają działanie wirusobójcze na oba wirusy, co sugeruje, że płyn do płukania jamy ustnej może zmniejszyć obciążenie wirusem jamy ustnej, zmniejszając w ten sposób przenoszenie wirusa. Natomiast sok z czarnego bzu nie wpłynął w żaden sposób na koronawirusa SARS-CoV-2.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj