Znaleziono gen odpowiedzialny za powstawanie wzorów na skórze kotów

Kategorie: 

Źródło: tg

Analiza wykazała, że skład przyszłej skóry w zarodku kota zawiera dwa różne zestawy komórek, które następnie zamieniają się w mieszki włosowe i inne składniki skóry.

 


Grupa specjalistów ze Stanford University ustaliła, że genom Dkk 4 w DNA jest jedynym odpowiedzialnym za powstawanie wzorów na skórze kotów. Po uszkodzeniu wzór na ciele zwierząt zamienia się w małą plamkę. Opisano to zjawisko w najnowszym opracowaniu, opublikowanym czasopiśmie naukowym Nature Communications.

 

W trakcie badań naukowcy obserwowali aktywność genów embrionów kotów domowych. Na poziomie pojedynczych komórek określili mechanizm, w zależności od pracy, jakie plamy i paski tworzą się na skórze zwierząt, a wraz z mutacjami w DNA nabierają charakterystycznego „strefowego” koloru.

 

Analiza wykazała, że skład przyszłej skóry w zarodku kota zawiera dwa różne zestawy komórek, które następnie zamieniają się w mieszki włosowe i inne składniki skóry. Genom Dkk 4 znajdujący się w DNA i jego stan są odpowiedzialne za tworzenie się tych skupisk w ciele zwierząt.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj