Zmumifikowany kot znaleziony w ścianie domu w Transylwanii może być wart tysiąc funtów

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Valentin Hirsch i jego brat sprzątali dom swojej zmarłej babci, kiedy dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleźli mianowicie zmumifikowanego kota, który niegdyś często był umieszczany w domach, aby odpędzić złe duchy.

 

Dziwacznego zmumifikowanego kota znalezionego w ścianie domu w Transylwanii. Można go dzisiaj sprzedać na aukcji za co najmniej 1 tys. funtów.

 

Okazuje się, że kot został pochowany około sto lat temu, aby odpędzić złe duchy w Transylwanii, kojarzonej z Drakulą.

 

Artysta Valentin Hirsch podczas sprzątania odkrył doskonale zachowane zwłoki w domu swojej zmarłej babci w miejscowości Bistrița (Bystrzyca).

 

Valentine, 40 lat, powiedział: „Mój brat Adrian i ja znaleźliśmy kota w ścianie domu mojej babci, który został zbudowany w 1921 roku”.

 

Zmumifikowany kot pójdzie pod młotek w najbliższy wtorek , tj. 13.10 br. Bracia spodziewają się, że zarobią kwotę od 800 do 1200 funtów.

 

Miasto położone na północy Siedmiogrodu w Rumunii, zostało wspomniane w Drakuli Brama Stokera. W powieści z 1897 roku bohater Jonathan Harker zatrzymał się w tej miejscowości, zanim udał się do zamku Drakuli.

 

Jim Spencer, szef aukcji Hansons Library Auction, powiedział: „Zasuszone lub zmumifikowane ciała kotów często znajdują się w budynkach na Wyspach Brytyjskich, w północnej Europie i Ameryce Północnej”.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj