Zdumiewająca historia bliskiej przyjaźni autystycznej dziewczynki i jej kota

Kategorie: 

youtube.com

W sieci pojawiły się zdjęcia Iris Grace Halmshaw, sześcioletniej dziewczynki z autyzmem z angielskiego hrabstwa Leicestershire i kota o imieniu Thula, które poruszyły serca tysięcy ludzi. Kot nie tylko pomógł oswoić dziecku strach przed wodą, ale także, wbrew przewidywaniom lekarzy, doprowadził do tego, że dziewczynka mówi.

 

 Mając zaledwie sześć lat, Iris Grace Halmshaw stała się światowej sławy artystką. Jest niezwykle utalentowaną malarką. Maluje od trzech lat. Ceny jej obrazów osiągają ceny w granicach £ 1500. Dziewczynka tworzy krajobrazy w stylu, przypominającym impresjonizm Moneta.Do malowania przekonała dziewczynkę jej mama Arabella Carter-Johnson. Kobieta chciała, aby córka rozwijała umiejętności językowe i zdolności koncentracji. Od tamtej pory Iris towarzyszy także kot, dzięki któremu mała zaczęła powoli mówić, choć lekarze twierdzili wcześniej, że to nie może się zdarzyć.


 
Fani Iris na portalach społecznościowych mają teraz okazję nie tylko podziwiać arcydzieła małej artystki, ale także mogą śledzić jej przygody z kotem, który ma ogromny wpływ na jej twórczość.Kot też jest niezwykły, bo w ogóle, w przeciwieństwie do swoich dalszych i bliższych krewnych, nie boi się wody. Pomógł on dziewczynce pokonać strach przed kąpielami i teraz każdego dnia razem pływają w basenie.Zdaniem Arabell, Iris i Thula stali się nierozłącznymi przyjaciółmi. Od pierwszego dnia znajomości kot zasypia w ramionach Iris, jak anioł stróż. Zdumiewającą opowieść o przyjaźni dziewczynki i kota, Arabella opisała w książce, która ukazała się w zeszłym miesiącu.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj