Zdrowe odżywianie może być sposobem na walkę z depresją

Kategorie: 

Źródło: tg

Podczas eksperymentu pacjenci doświadczyli objawów depresji po przejściu na zdrową dietę. Australijscy naukowcy przeprowadzili badanie i odkryli, że zdrowe odżywianie może być skutecznym sposobem walki z depresją. Wyniki eksperymentu opublikowano w czasopiśmie PLOS One.

 

 

Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym wzięło udział 76 ochotników - studentów wykazujących objawy umiarkowanej depresji. Zostali oni podzieleni na dwie grupy. Pierwsza odżywiała się tradycyjnie, jak zawsze, a druga zmieniła dietę na zdrowszą.

 

Po trzech tygodniach eksperymentu wskaźniki depresji w drugiej grupie powróciły do normalnego poziomu. Badania wskazywały na spadek lęku, którego nie zaobserwowano w pierwszej grupie.

 

Trzy miesiące później, kiedy wolontariusze kontynuowali normalne życie i normalnie się odżywiali, pozytywne efekty osłabły. Tylko 21% badanych, którzy kontynuowali jedzenie w zdrowszy sposób, utrzymało swój normalny stan po trzech miesiącach. Naukowcy twierdzą, że jest to efekt placebo i że teraz potrzebne są dodatkowe badania.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj