Wstrzyknięcie wywaru z grzybów halucynogennych spowodowało, że wyrosły one w żyłach

Kategorie: 

Źródło: tg

Trzydziestoletni mężczyzna samodzielnie zrobił wywar z grzybów halucynogennych i wstrzyknął go do żyły, próbując złagodzić objawy choroby afektywnej dwubiegunowej i uzależnienia od opioidów, ale coś poszło nie tak. Kilka dni po zastrzyku mężczyzna znalazł się na oddziale intensywnej terapii, gdzie spędził osiem dni, ponieważ jego organy zaczęły szwankować.

 


Wstrzykując sobie wywar z grzybów halucynogennych, mężczyzna chciał złagodzić objawy choroby psychicznej, na którą cierpiał. Wcześniej członkowie jego rodziny zauważyli, że zaprzestał przyjmowania przepisanych leków, w wyniku czego jego stan psychiczny wahał się.

 

Okazało się, że w Internecie mężczyzna znalazł opis potencjalnego terapeutycznego działania halucynogenów, takich jak LSD i psilocybina, co skłoniło go do znalezienia rozwiązania. Jednak kilka dni po wstrzyknięciu jego stan zaczął się pogarszać. Pojawiła się senność, krwawe wymioty i biegunka, a skóra zaczęła żółknąć. Jednocześnie zauważono dziwne zjawisko - mężczyzna nie mógł prowadzić rozmowy. W szpitalu zaczęły zawodzić narządy, w tym nerki i wątroba, w wyniku czego pacjent musiał zostać przeniesiony na intensywną terapię.

 

Test krwi dał wynik pozytywny na infekcję bakteryjną wywołaną przez Brevibacillus i infekcję grzybiczą spowodowaną infekcją Psilocybe cubensis, to znaczy grzyby halucynogenne dosłownie wyrosły we krwi mężczyzny. Na szczęście antybiotyki i leki przeciwgrzybicze pomogły mu poradzić sobie z chorobą.

 

Niektóre badania sugerują, że psilocybina może być obiecująca w leczeniu depresji, lęku oraz nadużywania narkotyków i alkoholu, ale tylko wtedy, gdy jest przyjmowana z najwyższą ostrożnością. W większości badań psilocybinę podawano jako pigułkę i tylko sporadycznie jako zastrzyk dożylny, który zawierał starannie obliczoną dawkę i był podawany pod nadzorem lekarza.

 

Grzyby halucynogenne są spożywane rekreacyjnie jako herbata, mielone kapsułki z proszkiem lub polewy czekoladowe, ale można je jeść na surowo lub suszone i nigdy nie są wstrzykiwane bezpośrednio do krwiobiegu. Ich odbiór prowokuje pojawienie się odmiennych stanów świadomości w wyniku interakcji z pewnymi receptorami w mózgu, w szczególności psilocybina rozpada się na psylocynę, substancję działającą jak serotonina. Jednak takie zmienione warunki mogą wywoływać niepokój, strach i dezorientację, a także zwiększać ciśnienie krwi, wymioty, bóle głowy i skurcze żołądka.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj