Wrona wisząca do góry nogami ze spuszczoną głową zaintrygowała ornitologów

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Internauci zaczęli masowo mówić o awarii matrycy, gdy zobaczyli na Twitterze zdjęcie wrony wiszącej do góry nogami na przewodzie. Dziewczyna, która sfotografowała ptaka, mieszka w Petersburgu.

 

Dziwny incydent wydarzył się 12 października br., kiedy dziewczyna o pseudonimie „riza-san”, która lubi japońską kulturę, zobaczyła ptaka dziwnie siedzącego na drucie. Stworzenie prawdopodobnie postanowiło usiąść jak nietoperz. Warto zauważyć, że wrony zwykle stoją na drucie na jednej nodze. Sfotografowana wrona wyobraziła sobie najprawdopodobniej, że jest akrobatą.

 

Zdjęcie szybko rozprzestrzeniło się w sieci, gromadząc ponad dziewięć tysięcy polubień dziennie. Ludzie w komentarzach uznali, że wrona właśnie się nudziła i chciała spróbować swoich sił w roli kolejnego przedstawiciela fauny. Wrony są znane jako jedne z najmądrzejszych ptaków.

 

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że ptak był zmęczony kamienną dżunglą i szybkim tempem życia wokół, więc postanowił medytować, ciesząc się samotnością lub ćwiczył jogę. Byli też tacy, którzy nie widzieli problemów w samym ptaku. Ludzie zaczęli pisać o usterce w matrixie. Inna teoria mówi, że ptak zachorował i może potrzebować pomocy.

 

Z pomocą użytkownikom przyszli doświadczeni ludzie. Wyjaśnili, że ptaki muszą się wysilać, aby rozluźnić nogi, a nie odwrotnie. Okazuje się, że coś się stało z kończyną wrony i ta nie mogła odlecieć. Stworzenie zostało zmuszone do wykonania salta nie z powodu klaunowania, ale z powodu problemów z mięśniami.

 

Nie wiemy, czy ptak był w stanie odlecieć. Do dziś trwają dyskusje o dziwnej wronie, a użytkownicy nie przestają budować teorii na temat tego, co widzieli.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)Skomentuj