Wojsko USA używa psów - robotów do ochrony baz sił powietrznych

Kategorie: 

Źródło:

Podczas ostatnich prób terenowych Siły Powietrzne użyły czworonożnych „psów - robotów” do obrony swojego obwodu. Wydarzenie miało na celu uzyskanie danych, które mogą być przydatne w przyszłych działaniach wojennych.

 

„Psy-roboty", które były testowane przez siły powietrzne, noszą nazwę Vision 60 i ostały zbudowane przez Ghost Robotics. Wyglądają trochę jak złoczyńcy z odcinka Metalhead w Black Mirror. Żelazne zwierzęta są przeznaczone do zdalnych kontroli, obserwacji i mapowania, a także mogą być używane do patrolowania granic baz lotniczych.

 

Ćwiczenie, w którym wykorzystano roboty, było testem wytrzymałościowym Zaawansowanego Systemu Zarządzania Walką Departamentu Sił Powietrznych, zaawansowanego systemu wymiany informacji w czasie rzeczywistym. Jednym z kluczowych zadań eventu jest pozyskanie dużej ilości danych, które mogą się przydać w prawdziwych działaniach bojowych.

 

Czworonożne psy to tylko stosunkowo niewielka część znacznie większego systemu obrony przeciwrakietowej Sił Powietrznych.

 

„Współczesna wojna wymaga informacji o każdym miejscu na Ziemi” - powiedział szef operacji kosmicznych John Raymond. „Potencjalni przeciwnicy dużo inwestują w tych obszarach, więc musimy korzystać z nowych technologii, aby być na bieżąco”.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj