To właśnie robią kotom w Chinach – tego nie pokażą w telewizji

Kategorie: 

Źródło: tg

Rynek mięsa i futer z kotów w Chinach rozwija się aktywnie od wielu lat i wielu ludzi jest w szoku, że zwierzęta gotuje się tam żywcem.

 

 

1 grudnia Fur Free Society (międzynarodowa organizacja, która gromadzi wolontariuszy do kampanii przeciwko przemysłowi futrzarskiemu) opublikowała przerażający materiał filmowy przedstawiający los przestępczego przemysłu kotów w Chinach.

 

Według organizacji non-profit większość kotów łapanych na mięso i futro to dzikie koty. Ponadto kradnie się tam wiele kotów domowych.

 

Stowarzyszenie Fur Free Society mówi, że koty złapane przez kłusowników są sprzedawane do rzeźni. Tam czeka ich bolesna śmierć, czyli gotowanie żywcem. Gotowane żywcem, aby uzyskać gładkie futro na buty, rękawiczki i płaszcze.

 

Asia One poinformowała, że futra psów i kotów w Chinach są często oznaczane jako inne gatunki futer i eksportowane do innych krajów. Sprawdź swoje ubrania i upewnij się, że nie masz czapki, rękawiczek ani butów z kociego futra.

 

Większość ludzi wyraziła swoje negatywne opinie na temat branży i pozostawiła ostry komentarz po opublikowaniu materiału przez Fur Free Society.

 

„Moje serce zostało rozbite na milion kawałków. Płakałem ”- napisał jeden z użytkowników Facebooka.

 

W rzeczywistości, chociaż jedzenie psów i kotów jest w Chinach legalne, takie praktyki kulinarne stanowią mniejszość.

 

W 2017 roku społeczność internetowa zareagowała niezwykle ostro, gdy mężczyzna został przyłapany na przewożeniu około 500 kotów, które miały zostać sprzedane do restauracji, z których wiele zostało ludziom z domów.

 

Lokalny sondaż z tego samego roku wykazał również, że 13% mieszkańców gminy Yulin w prowincji Guangxi – miejsca niesławnego corocznego festiwalu psiego mięsa w Chinach, nigdy nie jadło psiego mięsa, a 59% zjada je rzadko.

 

„Prawda jest taka, że jedzenie mięsa psów i kotów nie jest częścią tradycyjnej chińskiej kuchni, nawet w Yulin, gdzie odbywa się festiwal psiego mięsa. Wnosi to niewiele do gospodarki prowincji Yulin. Festiwal psiego mięsa to także hańba narodowa, pozostawiająca prowincję w złym świetle w oczach międzynarodowych przyjaciół. Teraz musimy z tego zrezygnować ”- mówi Peter Lee, politolog z Humane Foundation International Leadership w Chinach.

 

Stowarzyszenie Fur Free Society apeluje o darowizny, aby móc wykastrować sto kotów w Nanjing, aby zmniejszyć ryzyko uboju ich lub ich potomstwa. Do tej pory organizacja otrzymała 1749 dolarów.

 

The Fur-Free Society przekonało i nawiązało współpracę z dziesięcioma klinikami weterynaryjnymi, które zgodziły się obniżyć koszty kastracji i opieki nad tymi kotami.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Alik

Nie jestem za dręczeniem

Nie jestem za dręczeniem zwierząt, ale zawsze mnie to szokuje, że ludzie walczą o inne zwierzęta, ale nikt nie walczy o świnie, gęsi, kaczki i krowy przecież one giną masowo jemy je a nikomu to nie przeszkadza, czy to nie jest zachowanie dwulicowe? czym one różnią się od psów i kotów?

0
0

Skomentuj