Wiśnia - jak wykorzystać moc magicznego drzewa

Kategorie: 

Źródło: tg

Wiśnia jest uważana za jedno z magicznych drzew. Jej delikatna, ciepła energia przyciąga miłość, harmonizuje relacje, nadaje atrakcyjności. Wiśnia to oczywiście drzewo żeńskie, ale pomaga również mężczyznom. Uroki z jego drewna (na przykład z gałęzi) wzmocnią przepływy finansowe, ochronią przed złym okiem i intrygami zazdrosnych ludzi. W Rosji panował taki zwyczaj, że obok nowego domu koniecznie sadzono wiśniowe drzewo - talizman. Sadzono też czereśnie na weselu, aby utrzymać młodą rodzinę, zacieśnić więzi. I oczywiście przy narodzinach dziecka taka wiśnia stawała się jego osobistym żywym talizmanem. Według legendy wiśnia chroni przed oszczercami i nieżyczliwymi, wspiera rodzinę. To drzewo jest patronowane przez ojca Swaroga, potężnego boga Wiszena. Wiszen mieszkał na granicy Objawienia i Władzy (Ziemia i Niebo), monitorował przestrzeganie wyższych praw, karał niegodnych i pomagał sprawiedliwym, chronionym przed zawiścią i zepsuciem. Aby uspokoić bóstwo, każdy nów księżyca ozdobiono jasnymi wstążkami.

 

 


Uzdrowiciele radzą, aby kawałek czereśni (wystarczy mały kawałek) zawiesić na sznurku i nosić w pobliżu serca. Wzmacnia to układ sercowo-naczyniowy, stabilizuje ciśnienie i będzie stale energetyzować. Każdy przedmiot z wiśni (grzebień, rama lustra, bibelot) przyciąga miłość i dobrobyt. Dziewczynki zamężne powinny nosić ze sobą gałązkę wiśni. Doda im to uroku, uchroni przed plotkami i zawistnymi kobietami. Ze znaków zodiaku wiśnia szczególnie upodobała sobie Bliźnięta, Strzelca i Wagę.

 

Od czasów starożytnych przeszły do nas magiczne praktyki związane z wiśniami. Na przykład, jeśli dziecko zachoruje, musisz wyciąć gałąź wiśni, złamać ją, związać miejsce zerwania liną ze zapisem: „Jak wiśnia rośnie razem, tak (imię dziecka ) będzie lepiej. Choroba odejdzie i nie wróci. Niech tak będzie!". Trzymaj gałąź w ustronnym miejscu. Kiedy dziecko wyzdrowieje, rozpal ogień i spal gałązkę z wdzięcznością.

 

Szczęście się odwróciło? Trzymaj w kieszeni wiśniowy ogonek przewiązany czerwoną nitką na kokardce.

 

Jeśli kobieta naprawdę chce zostać matką, a Pan nie daje dziecka, powinnaś sama podejść do drzewa i zerwać kilka dojrzałych owoców. Potem zjeść je w ukryciu: „Szkarłatna wiśnia, jak przyniesiesz owoc, tak ja, sługa Boży (twoje imię) będę. Amen". Aby spotkać narzeczonego, odetnij pasmo włosów przy wschodzącym Księżycu i zwiąż je gałązką kwitnącej lub owocującej wiśni.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj