Wierny wielbłąd uciekł od nowego gospodarza i przeszedł sto kilometrów, aby powrócić do starych właścicieli

Kategorie: 

Źródło: rai77.com

W ubiegłym roku właściciel farmy wielbłądów położonej w pobliżu miasta Bayan Nur (region autonomiczny Mongolii Wewnętrznej, Chiny) sprzedał jednego ze swoich podopiecznych, który został zabrany sto kilometrów od jego domu.

 


Według doniesień medialnych, 27 czerwca br. wierna bestia uciekła z nowego domu i poszła szukać byłych właścicieli. Po dziesięciu dniach jeden z pasterzy zauważył rannego wielbłąda, który pokonał około stu kilometrów, przedzierając się przez płoty i ruchliwe drogi.


Pasterz pomógł wiernemu zwierzęciu zjednoczyć się ze starymi właścicielami. Później para sprzedająca wielbłąda skontaktowała się z kupującym i wysłała mu inną garbatą bestię.


Szczęśliwych właścicieli oddanego zwierzęcia można zobaczyć w wzruszającym filmie, kiedy tradycyjny mongolski ceremonialny szal jest przywiązany do szyi wielbłąda, co oznacza, że zwierzę stało się częścią rodziny.


Właściciele wielbłąda powiedzieli chińskim mediom, że nie planują się z nim rozstać i pozwolą mu swobodnie wędrować po okolicy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj