W zoo w Nikaragui urodził się biały tygrys

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mała biała tygrysica imieniem Nieve (Śnieżna) urodziła się w zeszłym tygodniu w Narodowym ZOO Nikaragui, położonym w mieście Masaya, 20 km na południowy wschód od stolicy Managui, podaje AFP, powołując się na dyrektora zoo.

 

Narodziny tego niezwykle rzadkiego okazu są pierwszymi tego typu w zoo w Ameryce Środkowej.

 

„Nieve była leczona, ponieważ urodziła się z problemami oddechowymi i łagodnym przeziębieniem” - powiedział Eduardo Sacasa, dyrektor zoo.

 

Rodzice małej białej tygrysicy mają zwykły żółto - czarny kolor umaszczenia. Najwyraźniej Nieve nosi geny swojego białego dziadka.

 

Niezwykle rzadki biały tygrys swoje pochodzenie zawdzięcza naturalnej mutacji genetycznej tygrysa bengalskiego i nie był widziany na wolności w Indiach od lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku.

 

Tygrysy są generalnie klasyfikowane jako „zagrożone” przez Światową Unię Ochrony Przyrody. Według organizacji, obecnie ich liczba wynosi około 3800 w porównaniu ze 100 tys. sto lat temu. Na świecie żyje około 300 białych tygrysów. Rzadkie zwierzęta umieszczone są w ogrodach zoologicznych, głównie w USA, Niemczech, Francji i Meksyku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj